Понедельник , 24 Июнь 2024
Политика

Валерій Дубіль: Непрофесіональні дії МОЗу практично зупинили програму «Доступні ліки»

Замість того, щоб навести лад у програмі «Доступні ліки», уряд планує змусити аптеки брати в ній участь і оплачувати користування запропонованого Нацслужбою програмного забезпечення.

Про це сьогодні журналістам у парламенті повідомив заступник голови ВО «Батьківщина», народний депутат Валерій Дубіль.

«Я вже говорив про недоліки програми. І от – уряд врешті вирішив їх усунути і запровадив електронний рецепт. Замість того, щоб налагодити роботу програми, цей недопрацьований електронний рецепт змусив 3,5 тис. аптек піти з програми», – розповів він.

Народний обранець наголосив, що разом із введенням електронного рецепта з 1 квітня цього року фінансування програми перейшло від МОЗу – до Нацслужби здоров’я. Зі свого боку остання «делікатно» запропонувала аптекам програмне забезпечення – безкоштовно, проте його обслуговування обійдеться від 0,6 коп. до 3% від вартості ліків: «Гарний бізнес виходить, адже, якщо порахувати, що на програму з держбюджету виділили 1 млрд грн, ці проценти виливаються у кругленьку суму. Який зиск від цього аптекам, якщо середня торговельна націнка на ліки становить 6-7 %?».

Крім того, разом з введенням електронного рецепта, збільшився час обслуговування.

«Наприклад, щоб отримати ліки за рецептом, пацієнту на мобільний приходить як підтвердження код в смс-повідомленні. Він складається з 16 знаків – цифр і латинських букв. Уявіть, як бабуся з телефону це читає. При невірно введеному коді програма видає помилку, а при повторному введенні може зависнути надовго. Якщо електронний рецепт не закрити за 15 хвилин, програма автоматично зітре введену інформацію і її потрібно буде повторно вводити», – говорить заступник голови Всеукраїнського об’єднання.

Народний обранець обурений рішенням уряду замість вдосконалити програму – зобов’язати аптеки при державних закладах примусово підключитися до неї: «Ми маємо забезпечити українців дійсно доступними ліками і доступною меддопомогою. Старий уряд скоро піде. Дуже сподіваюсь, що новий, який ми сформуємо після чергових парламентських виборів, дослухається до медичної і пацієнтської спільноти і наладить реальну роботу з підвищенням доступності лікування для українців».

ba.org.ua

Leave a comment

Добавить комментарий

Новости по теме

США оштрафовали авиаперевозчика из Турции за полеты в Россию

Турецкая чартерная компания Air Sapphire оштрафована правительством Соединённых Штатов Америки.

США резко высказались в адрес Вьетнама из-за визита Путина в Ханой

Действующий лидер Российской Федерации Владимир Путин планирует посетить столицу Вьетнама.

Украина и Палау установили дипломатические отношения

Украина и Палау установили дипломатические отношения, подписав соответствующее коммюнике.

Зеленский объяснил важность привлечения Глобального Юга для участия в саммите мира

Действующий лидер Украины объяснил, почему важно привлекать страны Глобального Юга для того...