Среда , 24 Апрель 2024
Политика

Юлія Тимошенко пояснила, чому поспішне відкриття ринку землі матиме катастрофічні наслідки для України (відео)

Відкриття ринку землі в ситуації, коли великі масиви землі монополізовані окремими родинами коли фермери не застраховані від рейдерства, а вирощування сировинної продукції не приносить достатньо прибутку, – матиме тяжкі наслідки для України.

Про це Юлія Тимошенко сказала під час прес-конференції в ІА «Інтерфакс».

«Якщо зараз в непідготовленій ситуації запровадити ринок землі, вся земля буде зібрана в монополіях, земля буде використана для масового вирощування сировини, яка виснажує землю і яка потім продаватиметься за кордон. Ми залишимось аграрним сировинним придатком», – застерегла лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко пояснила, що введенням ринку землі нині ми закриємо можливість розвитку фермерства, малих та середній сільгоспвиробництв: «Вони не здатні будуть конкурувати в купівлі землі на аукціонах, адже їх виснажили, в них навіть забрали обігові кошти».

Окрім того, наразі фермери та сільгоспвиробники не застраховані від того, що їхню землю заберуть великі корпорації після відкриття ринку.

Юлія Тимошенко зазначила, що для відкриття ринку землі спочатку треба розробити державну програму для підняття фермерства. Зокрема йдеться про збільшення фермерських господарств з 20 тис., які зараз є в Україні, до 2,5 млн, як у Польщі.

Також треба розвивати малі та середні сільгосппідприємства, піднімати наших виробників, займатися переробленням наших сировинних ресурсів.

«А фермерам та підприємствам, які працюють на землі, через 9 років віддавати ексклюзивне право купувати землю», – додала політик.

«Розпродаж сільськогосподарської землі позбавить Україну нашого конкурентного місця у світі з продажу продуктів харчування та сотень мільярдів євро доходів», – підсумувала вона.

ba.org.ua

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

США могут отправить Украине транш вооружения спустя несколько дней после подписания закона

Первую партию военной помощи, переданной США могут доставить в Украину уже через...

Европарламент планирует оценить «выборы в России» на следующей неделе

Действующие депутаты Европарламента планируют проголосовать за резолюцию о "президентских выборах" на территории...

«Позитивные сигналы по ПВО», — Германия на заседании Совета Украина-НАТО

Немецкое государство рассказало о "позитивных сигналах" по ПВО для ВСУ.

Греция хочет создать себе ПВО, основываясь на “Железном куполе”

Греция планирует начать разработку системы противовоздушной обороны аналогичную израильскому "Железному куполу".