Вторник , 26 Сентябрь 2023
Культура

Нове життя легендарних пісень: розпочинається робота над романтичною комедією «Червона рута. Нова історія»

FILM.UA Group розпочинає роботу над новим проєктом – романтичною комедією «Червона рута. Нова історія». Творці поки що тримають у секреті сюжет фільму, однак натякають, що саме музика – а точніше, незабутні пісні Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори», «Водограй», «Червона рута» та безліч інших – стануть лейтмотивом стрічки,  а на їхньому тлі розгорнеться романтична історія кохання.

Свою найвидатнішу пісню Володимир Івасюк написав, коли йому ледве виповнився 21 рік, і вже за кілька місяців вона стала підґрунтям для створення телевізійного фільму-концерту, головну роль в якому виконала на той час співачка-початківиця Софія Ротару. Цього ж разу творці обіцяють переосмислити спадщину Івасюка і показати, наскільки сучасними та актуальними можуть стати написані пів сторіччя тому пісні.

Автор ідеї – Наталка Якимович ( генеральний продюсер телеканалів FILM.UA Group) виступить і продюсером стрічки.  Наталка має досвід у продюсуванні телепроєктів кардинально різних жанрів: так вона виступила  виконавчим продюсером фільму-концерту «Тіна Кароль. Сила любові та голосу», креативним продюсером спецпроєкту про захоплення Криму російськими військами в 2014 році – «Операція «Крим» ( отримав нагороду «Телетріумф»), а також продюсером циклу телефільмів «Зима, що нас змінила».

Відзначимо, що «Червона рута. Нова історія» стане її дебютом у повному метрі.

 «Пісні Івасюка я знаю напам’ять з дитинства.  Вважаю, ці мелодії та тексти не потребують якогось глибокого творчого переосмислення, бо  легко вливаються,  навіть у первозданному вигляді, у сучасний контекст. Це такий розкішний пласт української міської культури, що не було жодних сумнівів, якою стане нова історія Червоної рути. Ми розкажемо про сучасне життя, про складні пошуки себе, про те, як важливо серед безлічі нав’язаних суспільством стереотипів почути свій голос і зрештою  відкрити справжню любов. Я дуже щаслива, що мою ідею підтримав Український культурний фонд і ми вже пишемо сценарій!», – прокоментувала Наталка. 

Над сценарієм працює український драматург Павло Ар’є – автор культової п’єси «На початку і наприкінці часів» (2013), за мотивами якої успішно багато років іде вистава «Сталкери» та створено містичний трилер «Брама» з Ірмою Вітовською в головній ролі.

Автори проєкту сподіваються на подальшу плідну співпрацю з Українським культурним фондом, що наразі фінансує ключовий етап – створення сценарію. Наступного року «Червона рута. Нова історія» боротиметься за грант УКФ вже на виробництво повнометражного фільму.

 

«Вечірні Вісті» 

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Чем заняться с друзьями онлайн? Топ-5 идей

Как сделать вечеринку действительно веселой дома? Мы подобрали несколько вариантов на разный...

Изменения в процессе выезда за границу: как это повлияет на артистов и журналистов

Министерство культуры Украины изменило процесс выезда за границу.