Пятница , 29 Март 2024
Общество

Новий фільтр. Кукурудза може очистити до 98% води – дослідження

Відходи кукурудзи – стебла, листя, лушпиння і качани – малопридатні для комерційного або промислового використання. Вчені пропонують створювати з них “активоване вугілля” для очищення води.

Кукурудза займає третє місце за площею посівів в Україні. Однак більша частина врожаю, відома як кукурудзяна солома, в результаті утилізується або спалюється, інформує НВ.

Кандіс Леслі Абдул-Азіз, доцент кафедри хімічної та екологічної інженерії в Каліфорнійському університеті керує лабораторією, яка присвячена поверненню в економіку різних продуктів, які зазвичай просто викидаються та забруднюють планету – наприклад, пластик або рослинні відходи.

Вчений разом зі своєю командою виявили, що відходи врожаю кукурудзи можна використовувати як чудовий фільтр для очищення води. Дослідники і раніше використовували їх як фільтр, але для підготовки матеріалу використовували більш тривалий процес повільного піролізу. 

Нове біовугілля створюється набагато швидше завдяки гідротермальній карбонізації – обробці кукурудзяної соломи гарячим стислим струменем води під великим тиском. У такий спосіб фільтр стає більшим і має більші пори, що збільшує очищення води від ваніліну до 98%. 

“Як інженери, ми повинні очолити розробку підходів, які перетворять відходи в цінні матеріали, паливо та хімічні речовини, які створять їм нову цінність і усунуть шкоду навколишньому середовищу, що наноситься сьогоднішньої моделлю “взяти-використати-утилізувати”. Це може ще більше знизити нашу залежність від викопного палива”, – коментує результати дослідження Абдул-Азіз.

НВ

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Погода

Новости по теме

Что нужно делать если произойдет несчастный случай на производстве?

Какого алгоритма действий нужно придерживаться при несчастном случае на производстве.

Какими должны быть поворотники в автомобиле чтобы не получить штраф?

На территории украинского государства водитель может быть оштрафован за красные указатели поворотов.

Каким образом отношение к ТЦК играет на руку Российской Федерации?

Отношение общества к ТЦК не является справедливым по отношению к организации.