Вакцина Pfizer ефективна у боротьбі з новим штамом коронавірусу – дослідження

Вакцина від COVID-19, розроблена Pfizer/BioNTech, ефективна проти штаму коронавірусу, який виявили у Великобританії.

Про це йдеться в результатах дослідження BioNTech, інформує НВ.  

Дослідники взяли 16 зразків крові пацієнтів, які вже отримали дози вакцини BioNTech і поєднали їх з лабораторно створеним британським штамом B.1.1.7. Виявилося, що істотних відхилень у дії препарату проти цього штаму немає і він також виробляє антитіла.

На основі отриманих даних вчені зробили висновок, що після введення вакцини Pfizer людина, швидше за все, не зможе заразитися новим штамом коронавірусу.

Вчені лондонського Імперського коледжу вивчили новий штам коронавірусу, виявлений у Великобританії. Вони виявили, що він більш заразний, ніж попередня версія вірусу.

Нагадаємо, 14 грудня о МОЗ Великобританії оголосили, що виявили новий штам коронавірусу в 60 регіонах країни. Прем’єр-міністр Борис Джонсон заявив, що заразність нового штаму може бути на 70% вище, ніж у старого.

У британському уряді кажуть, що поки немає підстав вважати, що такий вірус буде викликати більш важку форму COVID-19. В Європейському агентстві лікарських засобів заявили, що вакцина від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech буде захищати від нового штаму.

Незважаючи на те, що десятки країн заборонили авіасполучення з Британією, мутований вірус виявили в Італії, Бразилії, Сінгапурі, Швейцарії, Німеччини, Франції, США, Південній Кореї, ОАЕ, Росії та Китаї.

У Нігерії виявили новий штам коронавірусу, не схожий на «британський». Ще один більш агресивний штам зафіксували в ПАР. 

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Окупанти на Донбасі двічі відкривали вогонь, поранений військовий
Next post Їздив п’яним на авто: Кабмін збереться на позачергове засідання для звільнення заступника міністра