У ПЦУ нагадали, що масові хрещенські купання не є давньою українською традицією

У Православній церкві України назвали міфом твердження, що масові хрещенські купання є давньою українською традицією.

Про це йдеться у сьогоднішньому дописі на Facebook-сторінці ПЦУ, інформує UAINFO.org.

«Останніми роками в час святкування Хрещення Господнього активізується мода на масові пірнання в ополонку. Мотивація у кожного різна: хтось «змиває гріхи», хтось випробовує можливості свого тіла, а хтось аргументує це дотриманням «давньої української традиції». Останнє твердження — цілком помилкове! У нашого народу такої традиції, пов’язаної зі святом Богоявлення, не було. Ані етнографи, ані історики ще до середини ХХ століття не фіксували нібито «традиційних» масових пірнань українців у крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього. Немає описів такого дійства ані у давніх джерелах, ані у дослідження про традиції козацької України, ані у спогадах людей старшого віку. Деякі історики пов’язують такий звичай з нашими північними сусідами, росіянами, у яких було прийнято пірнати в холодну воду після лазні, а також із поширенням ідей загартування організму, як частини здорового способу життя», — пояснили у ПЦУ.

«Абсолютно помилковим є судження, ніби купання у крижаній воді після водосвяття «змиває» усі гріхи, зазначмлм у ПЦУ.

«Яким чином їх можна «змити»? Хіба сам фізичний акт занурення у освячену воду, без покаяння у гріхах, може призвести до їх подолання? Жодного церковного припису для звершення такого дійства на свято Богоявлення немає… Слід наголосити: Церква не забороняє пірнати у зимову воду, це право і вибір кожного. Але ми закликаємо не вважати цю дію церковною, пов’язаною зі святкуванням Хрещення Господнього», — йдеться в повідомленні.

Сьогодні у православних і греко-католиків — надвечір’я Водохреща або другий Святвечір. 19 січня — Богоявлення, Хрещення Господнє.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Визначено дату проведення «Кримської платформи». На саміті буде розроблено скоординований міжнародний інструментарій щодо деокупації півострова, — заступник голови ОП Жовква
Next post Фурса: Россия все еще живет в фильме «Брат-2»