Фото Урядовий кур’єр
Результати моніторингу свідчать, що понад чверть всього населення України перебуває за межею бідності.
Про це уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила на Соціальному форумі Ради ООН з прав людини, який щорічно проводиться в Женеві, інформують “Вечірні Вісті” з посиланням на прес-службу омбудсмана.
Вона повідомила, що прожитковий мінімум в Україні становить близько 75 доларів на одну людину на місяць. Мінімальна зарплата в країні – 176 доларів.
«Попри збільшення рівня оплати праці, в Україні спостерігається таке явище як бідність працюючих. За оцінками експертів, кожному третьому працюючому не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості», – зауважила омбудсман.
За її словами, в Україні на 24% зросла заборгованість з виплати зарплат, нині борг становить 200 млн доларів.
Крім того, Денісова наголосила, що незмінно високим залишається рівень бідності серед осіб пенсійного віку. Пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% українських пенсіонерів.
«Через збройний конфлікт на сході України понад 1,5 мільйона українських громадян з метою збереження життя змушені були покинути рідні домівки. Особливої уваги потребує питання забезпечення їх житлом», – зазначила омбудсман.
За словами Денісової, проблема бідності посилилася в умовах пандемії COVID-19 зростанням рівня зубожіння та безробіття, відсутністю належного соціального забезпечення осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян, обмеженням доступу до дистанційного онлайн-навчання більшості дітей з малозабезпечених сімей.
Leave a comment