Міністр розповів про перемовини щодо відкриття Шенгену для українців

Міністерство закордонних справ домовляється з державами — учасницями Шенгенської зони про дозвіл на перетин кордонів, однак прогрес у цьому питанні є обмеженим

Про це на брифінгу в МЗС заявив Дмитро Кулеба, повідомляє «Європейська правда».

Чиновник зазначив, що кордони для українців відкрили вже 39 країн, переважно віддалених, але запевнив, що також триває робота над розширенням дозволу в’їжджати до держав — членкинь ЄС.

Читайте також: П’ять агрументів, чому затриманим у Греції туристам ніхто нічого не винен

«Ситуація із країнами Шенгену є найчутливішою, оскільки є рекомендації Єврокомісії (за якими кордон з Україною лишається закритим). Окремі країни можуть іти на ті чи інші поступки, але загалом діють у рамках цих рекомендацій», — пояснив член Кабміну.

Так, очільник МЗС підтвердив відкриття в’їзду для українців до першої з держав Шенгену — Словенії — але за умови їхньої самоізоляції.

«Ми розмовляємо з різними країнами й намагаємося хоч якийсь коридор створити. Це складна розмова, але ми не полишаємо зусиль. Те, що до Словенії можливо в’їхати за умови 14-денного карантину — означає, що це можливо», — підкреслив очільник МЗС.

Читайте також: Міністр певен, що найближчим часом українцям не слід розраховувати на вільний в’їзд у ЄС

Кулеба також нагадав, що прикордонники ЄС, залежно від країни, пропускають лише окремі категорії громадян — зокрема, тих, хто має посвідку на проживання, сезонних працівників, дипломатів, тих, хто прямує на навчання, моряків, які вирушають на своє судно, тощо.

В’їзд туристів до держав Шенгену заборонений, э випадки, коли туристів затримували на кілька днів в ізоляторі на кордоні.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post После скандального заявления об Украине нардепа из ОПЗЖ облили зеленкой. ФОТО, ВИДЕО
Next post Верховная Рада проголосовала за проект закона, противоречащий Соглашению об ассоциации с ЕС