У Нідерландах створили притулок для рослин

Щороку люди купують рослини, але, на жаль, не кожна з них залишається зі своїм першим господарем: через переїзди або інші зміни багатьом доводиться позбуватися своїх «зелених друзів». Саме для таких випадків створено притулок Plant Shelter: сюди можна принести рослину, за нею будуть доглядати і знайдуть їй новий будинок.

Притулок Plant Shelter знаходиться в місті Утрехт, у Нідерландах. Тут дбають про рослини, більше не потрібні їхнім власникам: доглядають, за необхідності лікують і утримують до того часу, поки новий власник не візьме їх додому за невелику плату.

Plant Shelter був відкритий близько трьох років тому волонтеркою на ім’я Фемке, яка дуже любить рослини:

«Свого часу ми знаходили на вулицях безліч рослин. Одного разу мій хлопець дав мені рослину зі словами: «Я приніс її, бо знаю, що ти ніколи б не залишила її на вулиці, адже у тебе немов притулок для рослин». І тут мене у мене з’явилась ідея».

Із того часу усі бажаючі можуть віддати свої рослини у притулок. Тут Фемке і Естер подбають про них і знайдуть нових власників. Вони намагаються поширювати знання про різні потреби рослин, щоб власник був підготовлений і у нього не виникли несподівані труднощі під час «спілкування» із рослиною.

Фемке і Естер разом керують Plant Shelter і вже стали справжніми експертами з догляду за рослинами. І це не тільки тому, що вони багато читали, але й тому, що навчилися прислухатися до них.

«Спочатку ви майже нічого не знаєте про рослину, але хочете заповнити цю прогалину. Поступово, дізнаючись більше та застосовуючи на практиці нові знання, ви помічаєте, що починаєте краще розуміти її. Поглянувши, можете дізнатися, чого вона хоче. Наприклад, інше місце, ґрунт або іншу воду. Мені дуже подобається піклуватися про рослини», — розповідає Естер.

Ключ у тому, що потрібно просто почати доглядати за рослиною, читати і вчитися. Фемке впевнена, що кожен може подбати про своїх «зелених друзів»:

«Тому, хто боїться зробити перший крок, вважаючи, що у нього немає здібностей, варто почати із вивчення інформації. Адже у рослини, яку ви купили у садовому центрі, принаймні є назва, за якою можна знайти багато корисного в інтернеті. Для початку — якої кількості світла та води вона потребує. Зверніть увагу: не слід постійно заливати рослину водою. Найчастіше, коли щось не так із рослиною, власники думають, що потрібно просто підлити побільше води, однак проблема не завжди криється саме у цьому».

epochtimes.com.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Олещук про «боксерський» скандал: Позиція «я поза політикою» — найкраще підґрунтя для здійснення політичних заяв
Next post Мишель и Барак Обама проведут онлайн-выпускной, а петь будет Леди Гага