93% питної води у пляшках містять частинки мікропластику — дослідження

Мікропластик усе більше проникає в наше життя: за новим дослідженням, 93% питної води у пляшках містять частинки пластику. Вчені ще не з’ясували, яку небезпеку становить мікропластик для здоров’я людини і чи може він накопичуватися в організмі.

Дослідники з некомерційної організації журналістики у Вашингтоні Orb Media дійшли висновку, що бутильована вода від найпопулярніших світових брендів забруднена мікропластиком.

Були протестовані більше 250 пляшок 11 брендів із 9 країн: Бразилії, Китаю, Індії, Індонезії, Кенії, Лівану, Мексики, Таїланду та США. Мікропластик було виявлено у 93% проб бутильованої води від таких брендів, як Aquafina, Dasani, Evian, Nestle Pure Life і San Pellegrino.

Дослідник мікропластику Шеррі Мейсон (Sherri Mason) зі State University of New York at Fredonia виявила у воді пластмаси, такі як поліпропілен, нейлон і поліетилентерефталат (ПЕТ). Вчені вважають, що деякі з видів мікропластику проникли у воду з упаковки або у процесі пакування: «Дані свідчать про те, що деякі із пластикових забруднень можуть бути наслідком промислового процесу розливу води».

Як йдеться у доповіді, забруднення варіювалося від 0 до 10000 мікропластичних частинок на літр. Концентрація найбільших часток (100 мікрон) становила у середньому 10 частинок на літр.

Небезпека вживання мікропластику

Експерти не можуть із упевненістю сказати, який саме ризик створює мікропластик для того, хто його проковтує.

За доповіддю European Food Safety Authority від 2016 року, переважна більшість споживаних мікропластичних частинок, ймовірно, безпечно проходять через організм. Але інші дослідження поставили під сумнів це твердження: невідомо, чи можуть частки залишатися в тілі та накопичуватися у різних органах.

«Деякі із цих частинок досить великі: як тільки вони потрапляють у організм, то швидше за все виводяться з нього, але по дорозі вони можуть виділяти хімічні речовини, що чинять вплив на здоров’я людини, – розповідає Мейсон в інтерв’ю BBC News. – А деякі із цих частинок настільки малі, що дійсно можуть проходити через шлунково-кишковий тракт і переноситися по всьому тілу, і ми не знаємо, який вплив це справляє на різні органи та тканини».

Однак деякі дослідники не вважають, що цей пластик є серйозною проблемою для здоров’я.

«Ґрунтуючись на тому, що ми зараз знаємо про токсичність мікропластику (а наші знання у цій сфері дуже обмежені), я б сказав, що наше тіло дуже добре пристосоване до роботи з подібними неперетравлюваними частинками», – говорить Мартін Вагнер (Martin Wagner), токсиколог із Norwegian University of Science and Technology.

Розслідування ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я почне своє власне дослідження можливих ризиків присутності мікропластику в питній воді.

Брюс Гордон (Bruce Gordon), координатор глобальної роботи ВООЗ із проблем води та санітарії, каже, що найбільш важливим питанням є те, чи може впливати на здоров’я регулярне проковтування мікропластику протягом усього життя:

«Ми думаємо про проблему пластику (чи можуть у ньому бути токсини, якою мірою вони можуть переносити шкідливі складові, чи можуть ці частинки заподіяти організму будь-яку шкоду), – але насправді у нас просто ще не проводилися дослідження, які могли б дати відповіді на всі ці питання. У нас зазвичай є “безпечний” ліміт, але щоб визначити його, нам потрібно зрозуміти, чи небезпечні ці речі, та чи містяться вони у воді в небезпечних концентраціях».

Гордон зазначив, що існує набагато більша загроза забруднення питної води стічними водами, але він також розуміє, що люди хочуть знати, наскільки безпечний мікропластик у воді, яку вони п’ють.

epochtimes.com.ua

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Мужчины вдвое чаще женщин умирают от коронавируса, и тяжелее болеют – ученые
Next post Американські аптеки безкоштовно тестуватимуть на COVID-19