На Заході опублікували звіт про радіоактивну пожежу в зоні ЧАЕС (відео)

За даними Французького інституту радіозахисту та ядерної безпеки (IRSN), в пробах повітря в Києві під час масшабної пожежі в Чорнобильській зоні було зафіксовано підвищені рівні радіоактивного цезію-137.

Як сказано в опублікованому звіті, пік радіоактивного забруднення припав на 10-11 квітня. За цей період рівень радіоактивного ізотопу був майже на порядок вищим, ніж в той час, коли загорання тільки починалося.

«Ці значення значно вищі, ніж значення, зазвичай вимірювані для цезію-137 в повітрі в Києві, і свідчать про проходження забруднених повітряних мас», — йдеться в звіті.

При цьому французькі дослідники відзначають, що показники забруднення залишаються помірними і не мають наслідків для здоров’я. Доза радіації, яку житель, який проживає поблизу району НП, міг би отримати, не є незначною, але все ж залишається низькою.

У доповіді також говориться, що сліди пожежі з перших днів загоряння вітром доносило повітрям аж до Франції. Протягом найбільш інтенсивного періоду повторного викиду радіації забруднене повітря, можливо, потрапило в Білорусь, Румунію і Болгарію.

IRSN продовжить проводити випробування протягом наступного тижня, щоб краще зрозуміти ситуацію.

«Апостроф»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post ПЦУ обратилась к украинцам на Пасху
Next post В Украине сократилось число новых случаев COVID-19