Денисова: Життя та здоров’я незаконно засуджених громадян України, які утримуються у російських в’язницях, у небезпеці

«Здоров’я незаконно засудженого громадянина України Володимира Якименка погіршується – протягом тижня підвищена температура тіла до 38 градусів та сухий задушливий кашель. Однак, комплексного медобстеження та відповідного лікування він не отримує. Водночас, його не переводять до медичної частини «ФКУ ИК 17 УФСИН России по Саратовской области», адже вона переповнена ув’язненими, які хворіють на пневмонію»,  – про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише омбудсмен Людмила Денисова.

«Адміністрація виправних колоній, де утримуються Айдер Саледінов, Теймур Абдуллаев, Узеір Абдуллаева та Еміль Джемаденова, поміщає їх до ШІЗО, щоб надалі мати формальні приводи для зміни умов тримання на більш жорсткі, що у тому числі негативно впливає на їх стан здоров’я та викликає загострення хронічних захворювань.

Зокрема Айдер Саледінов має проблеми з серцем і зубами, Теймур Абдуллаєв страждає від серцевої і печінкової недостатності, хронічного риніта та алергії, в Узеіра Абдуллаєва діагностовано бешихове запалення шкіри, що викликає підвищення температури тіла, гнійні рани по всьому тілу і набряк кінцівок. У Еміля Джемаденова хронічна виразка шлунка і пролапс мітрального клапана.

Крім того, всі незаконно засуджені громадяни України тримаються в камерних приміщеннях з неналежними умовами без забезпечення засобами індивідуального захисту та необхідними лікарськими препаратами, що в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, піддає їх життя небезпеці і може мати фатальні наслідки.

Наголошую, це порушення пункту 10, 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою вжити необхідних заходів з метою захисту прав громадян України, а саме перевірити правові підстави поміщення кримських татар в штрафні ізолятори виправних установ.

Також вимагаю забезпечити належні умови тримання і необхідну медичну допомогу усім незаконно засудженим громадянам України, з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням наданих державам-учасницям і національним превентивним механізмам в умовах пандемії коронавірусу.

Прошу представників міжнародних правозахисних організацій використати всі наявні механізми для забезпечення прав незаконно утримуваних громадян України на території РФ та тимчасово окупованого Криму та якнайшвидшого звільнення, аби не допустити фатальних наслідків для їх життя», – завершує Денисова.

«Вечірні Вісті»

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В «Слуге народа» назвали вероятные даты внеочередного заседания ВР
Next post Кличко о возможности запрета передвижения личным транспортом: может быть введен только на госуровне