Коронавірус: чому він такий небезпечний для медиків

У боротьбі з Covid-19 медичні працівники в усьому світі платять високу ціну.

Тисячі з них заразилися коронавірусом, надходить все більше повідомлень про померлих медпрацівників.

Попри захисний одяг та маски, лікарі та медсестри, схоже, більш схильні до зараження, ніж більшість людей, і, можливо, також мають вищу ймовірність тяжкого перебігу хвороби.

Але чому так відбувається?

Вірусне навантаження

Експерти вважають, що основна причина полягає у кількості вірусу, з яким медики мають справу щодня.

Після того, як вірус потрапляє в організм, він проникає у клітини і починає розмножуватися. Отже, протягом кількох наступних днів кількість вірусу в організмі людини збільшується.

Чим більше “вірусне навантаження” – так називають концентрацію вірусу – тим вища ймовірність тяжчого перебігу хвороби, і пацієнт має більше шансів заразити інших.

“Чим більше вірусу всередині мене, тим більша ймовірність, що я можу заразити вас”, – заявила професорка Венді Барклай з кафедри інфекційних хвороб Імперського коледжу Лондона в ефірі програми BBC Newsnight.

Лікарі та медсестри часто перебувають у дуже тісному контакті з людьми, які сильно заражені та мають багато вірусу в організмі, тобто вони зазнають впливу дуже високих доз вірусу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), один пацієнт, якого оперували у лікарні в китайському Ухані, заразив 14 медичних працівників ще до появи у нього гарячки.

Проф. Барклай каже, що навіть імунній системі здорової людини дуже важко боротися з такою кількістю вірусів.

“Кількість вірусу, яким ви заразилися, майже напевно визначає баланс сил у битві – війні, яка триває між вірусом та вашою імунною системою, – каже вона. – Якщо в межах експерименту заразити тварин різними дозами вірусу, то тяжче хворітимуть ті тварини, які отримали вищу дозу вірусу”.

Як коронавірус потрапляє в організм

Якщо у людини є вірус Covid-19, також відомий як Sars-CoV-2, він може перебувати у верхніх дихальних шляхах, готовий до розповсюдження через дихання чи кашляння.

“Щоразу, коли ми дихаємо або говоримо, з нашого горла та носа виділяються крапельки, які потрапляють у повітря”, – каже професорка Барклай.

Деякі з цих крапельок осідають та заражають поверхні. Ось чому нам варто зберігати дистанцію і мити руки.

Наразі невідомо, скільки таких частинок має потрапити в організм, щоб людина захворіла.

“При грипі, вірус якого нам добре відомий, достатньо всього трьох частинок, які потрапляють в організм і розпалюють інфекцію. Щодо Sars-CoV-2 точної інформації немає, але ця кількість також може бути дуже малою”, – додає проф. Барклай.

bbc.com

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Озоновый слой Земли начал восстанавливаться, – ученые
Next post Universal назначила дату выхода “Миньонов 2”