26 лютого офіційно стане Днем супротиву окупації Криму та міста Севастополь

Президент Володимир Зеленський заявив, що підпише сьогодні указ про те, що 26 лютого щорічно відзначатиметься як День супротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Про це він заявив під час промови на форумі «Час Криму», яке транслювало hromadske.

«У цей день 6 років тому у Сімферополі відбулося найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності нашої держави. Вшановуючи мужність та героїзм усіх учасників мітингу, сьогодні мною підписується указ про День супротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Цей день буде відзначатися щорічно 26 лютого», – сказав Зеленський.

Президент додав, що повернення Криму «це не лише спільна мрія, а це запорука безпеки на планеті».

«Ми знаємо, що цей день (повернення Криму – ред.) обов’язково настане і наш чемпіон Олександр Усик проведе бій у Судаку, Джамала дасть концерт у Коктебелі, Олег Сенцов презентує нову стрічку в Ялті, а Меджліс зможе повернутися до себе в Сімферополь», – підсумував Зеленський.

26 лютого 2014 року кримський парламент мав зібратися на сесію за «сепаратистським» порядком денним. Під будівлею Верховної Ради Криму зібралися прибічники цілісності України, їм на противагу виступили проросійські активісти на чолі з Сергієм Аксьоновим, який згодом очолив самопроголошений окупаційний уряд Криму.

Прибічникам територіальної цілісності України, кримськотатарським і проукраїнським активістам, в той день вдалося не допустити проведення сесії кримського парламенту. Наступного дня його було захоплено російськими військовими.

Після окупації Криму Росія почала кримінальне переслідування учасників проукраїнського мітингу 26 лютого. За провадженням, відокремленим у цій справі, до 8 років колонії було засуджено заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, якого згодом вивезли з Криму за сприяння президента Туреччини.

 

hromadske.ua

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.