Війна на Донбасі, корупція та засилля олігархів в економіці заважають розвитку України, — опитування

Головними проблемами, що найбільше заважають розвитку України, є війна на Донбасі, корупція та засилля олігархів в економіці.

Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 11 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Війну на Донбасі вважають головною проблемою 69% респондентів, така ж кількість опитуваних вважає проблемою корупцію. 31% — засилля олігархів в економіці, 25% — відсутність професіоналів у владі, стільки ж — міграцію, виїзд працездатного населення з країни.


Віра в успіх реформ наприкінці 2019 році є більшою, ніж була рік тому — зараз зовсім не вірять в успіх 13%, а рік тому — 23%.  Водночас цілком впевнені в успіху 13%, а решта або вірить, проте має сумніви (38%), або не вірить, але ще має певну надію (31%).
Більшість громадян (80%)  вважає, що Україна здатна подолати наявні труднощі, щоправда, на найближчі кілька років сподіваються 25%, а 55% відносять можливість успіху на більш віддалену перспективу. А зовсім не вірять у спроможність країни подолати труднощі лише 11%.

Вечірні Вісті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В Китае разработали вакцину от нового коронавируса, но использовать ее можно будет не ранее, чем через год
Next post Незаменимых людей нет: кто будет исполнять обязанности принца Гарри и Меган Маркл