Іван Кириленко: Якісна освіта – основа інтелектуального та духовного розвитку держави

Фракція «Батьківщина» підтримала ухвалення в цілому закону про повну загальну середню освіту (№0901).

«Ухвалення цього закону сприятиме досягненню стратегічних цілей, зокрема концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти на період до 2029 року», — на цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини», член Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Іван Кириленко.

Але попри позитивні зміни, за словами політика, у законі залишаються суперечливі норми, зокрема ті, що стосуються перепрофілювання чинних ліцеїв та гімназій, обмеження двома термінами виборність керівників навчальних закладів і трудових відносин загалом.

«Переведення на контракт керівників, особливо педагогів-пенсіонерів, фракція вважає не просто дискримінацією і порушенням Кодексу про працю, але й нормою, що може спровокувати кадрове знекровлення сільської школи», — обурився Іван Кириленко.

Народний депутат також наголосив, що мотивація молодих педагогічних кадрів можлива лише за умови повернення престижу вчительської професії.

«Хочемо притоку нових молодих кадрів педагогів — тоді потрібно більш суттєво дбати про радикальне підвищення престижності вчительської праці. Цього ми будемо досягати через інші закони, особливо через Державний бюджет», — зазначив Іван Кириленко.

ba.org.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Зе-команда розписалася у власній некомпетентності й мусить якнайшвидше піти, – Юлія Тимошенко (відео)
Next post На Донбасі зафіксовано п’ять ворожих обстрілів