Воскресенье , 27 Ноябрь 2022
Общество

Комітет ВРУ схвалив законопроєкт Юлії Тимошенко щодо застосування фактичного прожиткового мінімуму при нарахуванні соцвиплат

Комітет з питань соцполітики та захисту прав ветеранів рекомендував внести до порядку денного та розглянути законопроєкт Юлії Тимошенко щодо затвердження прожиткових мінімумів на рівні фактичного розміру (№ 1175).

«Доходи українців на сьогодні є одними з найнижчих на європейському континенті. Треба закінчити з епохою бідності та підняти мінімальні пенсії і зарплати до рівня, не меншого за фактичний прожитковий мінімум (становить у середньому 4251 грн)», – наголосила лідер «Батьківщини» на засіданні комітету.

Вона зауважила, що в бюджеті на 2020 рік новий уряд, як і попередній, знову пропонує встановити прожиткові мінімуми вдвічі менші за фактичні для різних категорій громадян, порушуючи вимоги ст. 6 закону «Про оплату праці» та ст. 28 «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».

Як зазначила Юлія Тимошенко, соціальні виплати на дітей до 6 років у бюджеті-2020 пропонується встановити на рівні 1824 грн, що становить лише 48% від мінімального прожиткового мінімуму для цієї категорії, а мало би бути 3746 грн; на дітей до 18 років – 2274 грн (49%), а мало би бути 4583 грн; для працездатного віку -2155 грн (42%) замість 5141 грн, для пенсіонерів та осіб з інвалідністю -1679 грн (49,6%) замість гарантованих законом 3385 грн.

«Я пропоную цим законом написати, що в бюджеті на рік, який планується, не можуть бути закладені соціальні стандарти (пенсії, зарплати) нижчі за встановлений за методологією фактичний прожитковий рівень», – наголосила Голова партії.

Також вона переконана, що уряд мусить час від часу індексувати рівень прожиткового мінімуму і виплати залежно від інфляції, чого не передбачено поданим бюджетом.

«Фактичний прожитковий рівень залежно від різних обставин і насамперед інфляції мусить змінюватися. І зараз це в бюджеті абсолютно ігнорується. І тому друга наша позиція – закласти імперативним, законним порядком таку індексацію, в залежності від інфляції, від інших показників», – сказала політик.

За її словами, для збільшення мінімальних зарплат і пенсій та перерахування зарплат усім категоріям бюджетників за справедливою тарифною сіткою потрібно 153,7 млрд грн, які можна отримати у разі деофшоризації економіки та наведенні порядку на митниці.

«Лише деофшоризація дозволить залучити до бюджету в перший рік понад 60 млрд грн, а виведення принаймні 50% економіки з тіні – понад 250 млрд грн», – сказала Голова партії.

Вона нагадала, що відповідні законопроєкти уже зареєстровані депутатами фракції «Батьківщина».

«Це може бути революційним кроком. Якщо ми пропонуємо людям нову політику, нову економіку, то мають бути інші підходи до зарплат і пенсій людей», – підсумувала Юлія Тимошенко.

ba.org.ua

 

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Новости по теме

Прогноз погоди на вихідні 26–27 листопада: прохолодно, хмарно, дощі

За даними Sinoptik.ua, погода на вихідних у більшості областей України буде типовою...

Прогноз погоди на вихідні 19–20 листопада: від -3 до +17 °С

Цей вікенд здивує українців погодним розмаїттям.

Кому нужен телохранитель в 2022 году

Американские фильмы приучили нас, что телохранителей нанимают серьезные политики или звезды шоу-бизнеса.

Прогноз погоди на вихідні 12–13 листопада: ловіть максимум листопадового комфорту!

Ми не звикли чекати від листопада погодних подарунків – такий вже цей...