Угорщина продовжує блокувати початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу, а також перешкоджає наданню допомоги Києву та ухваленню 17-го пакету санкцій ЄС проти Росії. Про це повідомив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час брифінгу після засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на брифінг.
Як зазначив Сікорський, Польща мала намір відкрити перший кластер переговорів з Україною під час свого головування в ЄС, що триватиме до 1 липня 2025 року. Однак він підкреслив, що є одна країна — Угорщина, яка не підтримує ці ініціативи.
“Угорщина не має тієї моральної ясності, яку маємо ми, враховуючи напади Путіна. Я знову звернувся до Угорщини з проханням зняти вето на виділення майже 7 мільярдів євро з Європейського фонду миру та припинити блокувати відкриття першого переговорного кластера. Але це, на жаль, як розмова з цегляною стіною”, — зазначив польський міністр.
Навигация по статье
Блокування санкцій і запрошення до Львова
Сікорський також повідомив, що Угорщина блокує не тільки переговори щодо вступу України, але й 17-й пакет санкцій ЄС проти Росії. Це серйозно ускладнює ситуацію на дипломатичному фронті.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга запросив колег з ЄС приєднатися до зустрічі в Львові 8-9 травня, щоб “показати Європі, що вона підтримує Україну, а не Путіна в Москві”, — зазначив Сікорський.
Угорщина і референдум щодо вступу України до ЄС
Нагадаємо, Україна вже зробила значний крок на шляху до членства в ЄС. Лідери Європейського Союзу в минулому році схвалили початок переговорів щодо вступу України, але фактично переговори все ще не розпочалися через позицію Угорщини.
На початку березня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив, що країна планує провести референдум щодо вступу України до ЄС, щоб отримати думку угорських громадян щодо цього питання.
Незважаючи на перешкоди, Україна сподівається на прогрес у переговорах про вступ цього року і розраховує на членство в ЄС після завершення війни. Крім того, Україна звернулася до ЄС з проханням встановити конкретну дату вступу, щоб зафіксувати це на майбутнє.
Нагадаємо що Україна запропонувала Польщі допомогу для боротьби з повенями.
Leave a comment