Субота , 10 Травень 2025
Ілюстративне фото
Світ

Пакистан розпочав військову операцію проти Індії: перші удари по важливих об’єктах

Пакистан здійснив перші удари в рамках операції "Буньян уль Марсус", спрямованої проти стратегічних об'єктів Індії, зокрема аеропортів, баз і ракетних сховищ.

Пакистан здійснив перші удари в рамках операції “Буньян уль Марсус”, спрямованої проти стратегічних об’єктів Індії, зокрема аеропортів, баз і ракетних сховищ. Ця операція стала відповіддю на неодноразові провокації з боку Індії. Як повідомляє уряд Пакистану через соцмережу Х, а також телеканали Geo TV і Clash Report, операція має назву, що походить від вірша в Корану “Незламна стіна”, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Geo TV.

Вибухи прогриміли в індійських містах Амрітсар і Джамму. За повідомленням пакистанської армії, було знищено індійське сховище крилатих ракет BrahMos, а також завдано ударів по аеропорту Патанкот і авіабазі Удхампур, де піднявся величезний стовп диму після потужного вибуху.

Окрім цього, в прикордонних районах Кашміру відбуваються інтенсивні збройні зіткнення, що ще більше загострює ситуацію.

Військове загострення між Індією та Пакистаном: початок ескалації

Військове загострення між Індією та Пакистаном розпочалося наприкінці квітня, коли в Кашмірі загинули понад 20 туристів. Після цього обидві країни почали обмінюватися звинуваченнями і погрозами, що призвело до значного політичного напруження в регіоні.

7 травня Індія розпочала операцію “Сіндур”, в рамках якої були завдані удари по цілях терористів на пакистанській території, зокрема в Кашмірі. У відповідь пакистанська армія підняла авіацію та здійснила повітряні удари. Тепер ситуація на межі двох ядерних держав перебуває на межі відкритого конфлікту.

Операція “Буньян уль Марсус”: мета і наслідки для Індії

Назва пакистанської операції “Буньян уль Марсус” символізує незламність і силу. Операція почалася після того, як Індія продовжила свої військові провокації. Пакистанська армія завдала удари по стратегічних об’єктах, в тому числі важливих військових базах і аеропортах на території Індії.

Такі удари продовжують загострювати ситуацію, і, за повідомленнями, військові зіткнення відбуваються навіть у районі Кашміру, де триває тривала напруга між державами.

Прогнози щодо подальшого розвитку конфлікту

Після початку операції “Сіндур” та неодноразових ударів між Індією і Пакистаном можна очікувати подальше погіршення ситуації. Політична напруженість між державами зростає, і є високий ризик ескалації, що може призвести до відкритої військової конфронтації.

Раніше Пакистан проводив ракетні випробування на тлі напруженості з Індією.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Росія нахабно відреагувала на ультиматум щодо перемир’я на 30 днів

Росія відреагувала на дедлайн, встановлений “коаліцією рішучих” щодо припинення вогню, в характерній...

Індія та Пакистан домовились про мир: що стало причиною припинення вогню

Індія та Пакистан уклали угоду про повне та негайне припинення вогню після...

Індія закрила понад 30 аеропортів через ескалацію конфлікту з Пакистаном

Індія призупинила роботу понад 30 аеропортів на фоні загострення військових дій з...

Ізраїль може посилити військові дії в Газі перед візитом Трампа в регіон

Сьогодні Кабінет міністрів безпеки Ізраїлю мав обговорити можливість розширення військових операцій у...