Вівторок , 1 Липень 2025
Дональд Трамп
Світ

Індія та Пакистан домовились про мир: що стало причиною припинення вогню

Індія та Пакистан уклали угоду про повне та негайне припинення вогню після переговорів, що проходили за посередництва Сполучених Штатів.

Індія та Пакистан уклали угоду про повне та негайне припинення вогню після переговорів, що проходили за посередництва Сполучених Штатів. Це стало важливим кроком у зменшенні напруги між двома країнами, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Truth Social.

Переговори та угода про припинення вогню

Про досягнуту домовленість повідомив президент США Дональд Трамп у своєму пості на Truth Social. Він зазначив, що переговори тривали всю ніч, і підкреслив важливість досягнення цього результату. “Індія та Пакистан домовились про негайне припинення вогню після довгих переговорів за нашої посередницької участі”, — написав Трамп.

Трамп привітав обидві країни за проявлений розум та прагнення до миру, що допомогло уникнути ескалації конфлікту.

Підтвердження з боку Пакистану

Міністр закордонних справ Пакистану Мохаммад Ісхак Дар також підтвердив інформацію про угоду. Він зазначив, що Пакистан завжди прагнув забезпечити мир і безпеку в регіоні, водночас не порушуючи своїй суверенітет та територіальну цілісність. “Це важливий крок до стабільності в нашому регіоні”, — написав Дар у Twitter.

Контекст напруженості між Індією та Пакистаном

Ця угода про припинення вогню є важливою після кількох місяців серйозної напруги між Індією та Пакистаном. Наприкінці квітня 2025 року ситуація загострилася після нападу на курорті біля Пахалгама, внаслідок якого загинуло 26 туристів, більшість з яких були громадянами Індії. Індія звинуватила Пакистан у підтримці терористів, хоча пакистанська сторона заперечила ці звинувачення.

Операція “Сіндур”, розпочата Індією 7 травня 2025 року, була відповіддю на підозрювані терористичні дії в Пакистані. Пакистан у відповідь почав операцію “Буньян уль Марсус”. Це викликало серію обміну ударами між обома країнами, в результаті чого виникли жертви з обох сторін.

Завдяки посередництву США вдалося досягти угоди, яка дозволила припинити вогонь і уникнути подальшої ескалації насильства в регіоні.

Раніше Пакистан проводив ракетні випробування на тлі напруженості з Індією.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Тайвань проведе військові навчання, що імітують вторгнення Китаю

Тайвань проведе масштабні військові навчання, тренуючись протистояти можливому вторгненню Китаю. Навчання включають...

У Європі запустили довгий нічний рейс між Польщею та Хорватією

PKP Intercity запустила прямий нічний поїзд Варшава – Рієка на літній сезон.

Росія намагається відновити експорт СПГ попри санкційний тиск

Росія намагається відновити експорт СПГ з Arctic LNG 2 попри санкції США.

Чехія зірвала спробу Китаю організувати замах на віцепрезидентку Тайваню

Чехія запобігла спробі Китаю організувати замах на віцепрезидентку Тайваню.