Понеділок , 6 Жовтень 2025
Кароль Навроцький
Світ

Інавгурація нового президента Польщі Кароля Навроцького відбудеться 6 серпня

Кароль Навроцький складе присягу як президент Польщі 6 серпня. Переможець президентських виборів заявив про важливість партнерства з Україною та змінив позицію щодо НАТО.

Новообраний президент Польщі Кароль Навроцький офіційно вступить на посаду 6 серпня після складання присяги на засіданні парламенту, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Х.

Про це повідомила пресслужба канцелярії польського парламенту в соціальній мережі Х.

Як зазначено в повідомленні, голова польського Сейму Шимон Головня підписав постанову 7 липня про скликання парламенту для складання присяги новообраним президентом Республіки Польща.

Засідання Національних зборів відбудеться в залі засідань Сейму 6 серпня 2025 року о 10:00.

Навроцький переміг на виборах президента Польщі

Нагадаємо, що 2 червня у Польщі пройшов другий тур президентських виборів. Переможцем став кандидат від партії “Право та справедливість” Кароль Навроцький.

Його опонент, представник “Громадянської платформи” Рафал Тшасковський, набрав 49,11% голосів.

Після своєї перемоги на виборах Навроцький підкреслив важливість подальшого розвитку партнерства Польщі з Україною, а також вирішення складних історичних питань між двома державами.

Навроцький і питання членства України в НАТО

До другого туру виборів Навроцький погодився не підтримувати вступ України в НАТО в обмін на підтримку лідера антиукраїнської “Конфедерації” Славоміра Менцена. Однак після перемоги він змінив свою позицію, зазначивши, що Україна не може стати частиною Альянсу, поки триває її війна з Росією, і тому наразі питання членства не має сенсу для обговорення.

Нещодавно Навроцький заявив, що хотів би зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським, але дата зустрічі поки що невідома.

Раніше ми вже писали про те, що Кароль Навроцький виступив проти вступу України до ЄС.

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

Путін випробовує Європу: 15 безпілотників пролетіли над військовою базою Ельзенборн в Бельгії

В Бельгії над військовою базою помітили 15 невідомих дронів. Міністерство оборони проводить...

У Туреччині знайшли сліди людей, які жили 7000 років тому: відкриття може стати сенсаційним

На півдні Туреччини, в провінції Хатай, археологи зробили вражаюче відкриття, яке стало...

Цифрові квитки Ryanair: як адаптуватися до нових правил вже з листопада

З 12 листопада 2025 року авіакомпанія Ryanair переходить на цифрові квитки. Це...

“Щоб захистити мир”: глава Пентагону закликав американських генералів готуватися до війни

У вівторок, 30 вересня, під час зустрічі з американськими генералами у Вірджинії,...