Понеділок , 21 Липень 2025
Сяо Біхім
Світ

Чехія зірвала спробу Китаю організувати замах на віцепрезидентку Тайваню

Чехія запобігла спробі Китаю організувати замах на віцепрезидентку Тайваню.

Під час офіційного візиту до Праги в березні 2024 року віцепрезидентка Тайваню Сяо Біхім стала об’єктом стеження та потенційного замаху, який готували китайські агенти під прикриттям дипломатичних посад. За даними чеської розвідки, план полягав у створенні штучної автомобільної аварії, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на The Guardian.

Китайські дипломати під підозрою

Речник військової розвідки Чехії Ян Пейсек заявив, що китайські представники, акредитовані при посольстві у Празі, активно збирали дані про пересування Сяо Біхім.

За його словами, під час поїздки тайванської делегації, дипломати КНР порушували правила дорожнього руху, переслідуючи автомобіль з віцепрезиденткою. Серед дій, зафіксованих спецслужбами, — проїзд на червоне світло та спроби наблизитися до автівки охорони.

Плани організувати ДТП із політичним підтекстом

Як повідомляють чеські медіа, Китай міг планувати демонстративну аварію, щоб продемонструвати неприйнятність візитів тайванських лідерів за кордон.

Розвідка Чехії вважає, що за цим стояли працівники китайської секретної служби, які діяли під прикриттям дипломатичного статусу. Їхня мета — проведення силового тиску на політичну фігуру, яка мала міжнародну підтримку та перебувала під охороною.

Вчасне втручання запобігло інциденту

Правоохоронці Чехії вчасно відреагували на підозрілу активність і запобігли реалізації потенційно небезпечного сценарію. Оперативне втручання дозволило уникнути не лише фізичної загрози, а й дипломатичного скандалу.

Офіційна позиція Пекіна — повне заперечення звинувачень. У Міністерстві закордонних справ КНР заявили, що Чехія нібито втручається у внутрішні справи Китаю, дозволяючи тайванським посадовцям проводити офіційні зустрічі на своїй території.

Тайвань і Китай: постійна напруга

Китайська влада вважає Тайвань своєю невід’ємною частиною і не визнає його суверенітет. У Пекіні керівництво острова вважають сепаратистами.

Періодично китайські війська проводять навчання в районі Тайванської протоки, відпрацьовуючи сценарії блокади чи оточення. Окрім цього, Пекін неодноразово заявляв про готовність застосувати силу для встановлення контролю над островом.

Раніше ми писали про те, що Чехія не повертатиме українців примусово.

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

Грузія відмовила у в’їзді депортованим українцям і запропонувала альтернативу

Грузія відмовила у в’їзді українцям, депортованим з РФ, через міркування безпеки, пропонуючи...

Німеччина утримається від публічних заяв щодо постачання американської зброї Україні

Німеччина утримається від розкриття подробиць щодо постачання американської зброї Україні, зазначив міністр...

США відновили постачання зброї Україні, зокрема боєприпасів і GMLRS

США відновили постачання зброї для України, зокрема боєприпасів і GMLRS, після тимчасового...

Наймасштабніші навчання Тайваню: відповідь на військові загрози з Китаю

Тайвань розпочинає найбільші військові навчання в історії на тлі загрози з боку...