За п’ять років роботи Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) кількість користувачів цієї платформи зросла до 140 тисяч, що є значним досягненням. Впродовж останнього року система поповнилась на третину нових користувачів. Окрім того, кількість виданих містобудівних умов та обмежень, важливого документу для початку будівельних робіт, перевищила 80 тисяч, що на 25% більше, ніж рік тому, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на PolitExpert.
Навигация по статье
ЄДЕССБ: запуск та значення для будівельної галузі
ЄДЕССБ була створена для цифровізації будівельної галузі України. Вона була запущена з метою переведення всіх будівельних процесів у онлайн-формат, що забезпечує зручність та значну економію часу для користувачів. Раніше традиційний документообіг був відкритим для підробок, маніпуляцій та корупційних схем, однак цифрова платформа повністю усунула ці ризики.
Зараз ЄДЕССБ є не лише важливою частиною будівельного сектору, а й обов’язковим інструментом для всіх учасників будівельних процесів. Платформа вже охопила архітекторів, інженерів, контролерів та забудовників.
Розвиток та ефективність ЄДЕССБ
Загалом за п’ять років роботи через платформу було надано понад 220 тисяч будівельних послуг, а кількість заявок через портали “Дія” і ЦНАПи зросла на 40%. Окрім цього, за цей час було видано понад 80 тисяч містобудівних умов і обмежень. Платформа також значно знизила корупційні ризики, забезпечуючи прозорість і ефективність на кожному етапі будівництва.
За останній рік було зареєстровано понад 474 об’єкти нерухомості та 60 тисяч одиниць майбутніх об’єктів нерухомості. Протягом п’яти років кількість зареєстрованих документів перевищила 7,5 мільйонів.
Антикорупційний ефект та майбутні плани ЄДЕССБ
За словами Олени Шуляк, економічний ефект від роботи системи, зокрема щодо боротьби з корупцією, становить понад 1,5 мільярда гривень на рік. Така економія стала можливою завдяки зниженню участі чиновників у процесах, які раніше були сприятливими для хабарництва.
Наступними кроками у розвитку ЄДЕССБ мають стати запуск мобільного додатку “Прозоре будівництво”, автоматизація обробки змін для об’єктів СМП, а також нові функції для перевірок і зменшення людського фактору в процесах.
Раніше ми писали про повернення до нормального життя.
Leave a comment