Субота , 14 Червень 2025
Прапори ЄС
Політика

ЄС готує санкції проти китайських банків, що підтримують Росію

ЄС готується запровадити нові санкції проти китайських банків, які допомагають Росії обходити торговельні обмеження. Це частина 18-го пакету санкцій, спрямованого на тиск на Росію.

Європейський Союз готується запровадити санкції проти двох китайських банків, які допомагають Росії обходити торговельні обмеження. Європейським компаніям буде заборонено співпрацювати з цими фінансовими установами, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Bloomberg.

Документи, що знаходяться на розгляді, вказують на те, що європейські фінансові установи не зможуть здійснювати операції з двома банками, що базуються поблизу кордону Китаю та Росії. Їхні назви поки що не розголошуються, оскільки санкційні пропозиції ще не офіційно оприлюднені.

Згідно з проектами документів, ці банки допомагали Росії в обробці фінансових транзакцій і надавали підтримку для експортних операцій, що дозволяло обійти санкції ЄС. Крім того, деякі з цих банків нібито займалися послугами, пов’язаними з криптоактивами, що також використовувалося Росією для уникнення обмежень.

Китай залишається важливим економічним партнером Росії у контексті війни проти України. Китайські компанії продовжують постачати Москві заборонені комплектуючі та технології, необхідні для виробництва озброєння.

Попри звинувачення у підтримці воєнних зусиль Росії, Пекін неодноразово заперечував такі твердження.

Ці санкції є частиною 18-го пакету обмежень, що ЄС планує затвердити в рамках подальшого тиску на Росію для припинення бойових дій і початку мирних переговорів. Очікується, що новий пакет санкцій буде представлений до кінця червня, а його затвердження відбудеться до саміту в Брюсселі 26 червня.

Раніше Кароль Навроцький виступив проти вступу України до ЄС.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Масовані атаки дронів на РФ: вибухи над Невинномиськом і Самарською областю

Вибухи від атак дронів прогриміли в Невинномиську та Самарській області. Російські окупанти...

Як добровольці та зенітні дрони боротимуться з “Шахедами”: новий проєкт Міноборони

Добровольчі групи ППО, зенітні дрони та цивільна авіація стають новим інструментом у...

Трамп пригрозив Ірану новими ударами, якщо не буде угоди

Трамп погрожує Ірану новими ударами, якщо не буде укладена угода щодо ядерної...

Альона Гетьманчук очолила Місію України при НАТО

Альона Гетьманчук призначена головою Місії України при НАТО. Її досвід у зовнішній...