Четвер , 22 Травень 2025
Андрій Єрмак
Політика

Україна визначила наступні кроки для врегулювання війни з Росією

Україна окреслила два основні кроки для врегулювання війни з Росією: це великий обмін полоненими та визначення місця для наступних переговорів з російськими представниками.

Україна окреслила два основні кроки для врегулювання війни з Росією: це великий обмін полоненими та визначення місця для наступних переговорів з російськими представниками, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Telegram.

Єрмак провів онлайн-зустріч із дипломатами Північної Європи та Балтії, на якій поінформував їх про останні події, включаючи переговори в Стамбулі, зустріч президента Володимира Зеленського в Італії та Ватикані, а також важливі переговори Зеленського з президентом США Дональдом Трампом і лідерами країн ЄС.

“Наша позиція чітка: першим кроком має бути домовленість про обмін полоненими в форматі “1000 на 1000″. Другим кроком є визначення місця для наступної зустрічі з росіянами”, — підкреслив Єрмак.

Крім того, керівник ОП наголосив на необхідності посилення санкційного тиску на Росію, щоб забезпечити додатковий тиск на агресора.

Україна пропонує великий обмін полоненими та підготовку нових переговорів з Росією

Нагадаємо, що 16 травня в Стамбулі відбулися перші за три роки прямі переговори між Україною та Росією. Президент України Володимир Зеленський прибув до Туреччини, сподіваючись на зустріч з російським лідером Володимиром Путіним. Однак Путін проігнорував зустріч з українським лідером.

У Стамбулі українську делегацію очолював міністр оборони Рустем Умєров, тоді як Росія відправила до Туреччини чиновників низького рівня. Російську делегацію очолював помічник Путіна Володимир Мединський.

Після переговорів Умєров повідомив, що Україна та Росія домовилися про обмін полоненими у форматі “1000 на 1000”, і наразі триває робота над реалізацією цього обміну.

Визначення місця для нових переговорів та посилення санкційного тиску на Росію

Західні ЗМІ повідомляють, що Росія висунула неприйнятні вимоги Україні під час переговорів. Росія наполягала на прийнятті Україною нейтрального статусу, фактичній відмові від п’яти регіонів, виведенні українських військ з цих територій, відмові від репарацій і захисті прав російськомовних.

У відповідь на ці вимоги, Україна продовжить свою позицію з чіткими вимогами до Росії.

Новий Папа Римський Лев XIV висловив готовність запропонувати Ватикан як місце для наступних переговорів між Україною та Росією, що може стати важливим кроком у забезпеченні мирного врегулювання конфлікту.

Раніше уряд Ізраїлю затвердив новий етап війни проти “Хезболли”.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Латвійські військові починають випробування морських дронів

Латвія, спільно з міжнародними партнерами, розпочне випробування новітніх морських безпілотників. Тести проводитимуться...

Найактивніші країни Європи у мирному процесі: хто допомагає Україні

В Офісі президента України назвали сім європейських країн, які активно сприяють мирному...

Німеччина очікує, що Трамп тиснутиме на Росію для припинення вогню в Україні

Німеччина розраховує на те, що США посилять дипломатичний тиск на Росію, щоб...

Путін заговорив про меморандум з Україною: реакція Зеленського

Після телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом та Володимиром Путіним обговорюється...