Марк Рютте, новопризначений генеральний секретар НАТО, висловив занепокоєння через слабкість промислової бази в країнах-членах Альянсу. За його словами, поточних потужностей недостатньо для належного стримування Росії та інших потенційних супротивників, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на The New York Times.
Навигация по статье
Дефіцит виробництва зброї — системна проблема Альянсу
В інтерв’ю The New York Times Рютте підкреслив, що проблема з оборонною промисловістю є загальною для всього НАТО. Він визнав, що у разі повномасштабного загострення, поточні виробничі можливості не дозволять забезпечити необхідний рівень оборони.
«Нам бракує оборонної промислової бази для виробництва озброєння, яке необхідне для стримування росіян, північнокорейців чи будь-кого іншого, хто може створити загрозу. Ми вже працюємо над вирішенням цього питання», — пояснив він.
Призов до армії буде залежати від рішень окремих країн
На запитання журналіста про можливе запровадження загального призову в європейських країнах, Рютте відповів, що рішення ухвалюватимуть самостійно окремі держави. Він навів приклад Фінляндії, де такий призов уже діє, але зазначив, що в інших країнах замість обов’язкової служби підвищуватимуть зарплати військовим.
Китай може використати Росію для нападу на Європу
У тому ж інтерв’ю Рютте припустив, що Китай може прагнути втягнути Росію у військове протистояння з НАТО, щоб відволікти Альянс від Азіатсько-Тихоокеанського регіону. На його думку, подібна тактика цілком можлива, і в такому випадку Кремль стане інструментом у геополітичній грі Пекіна.
Потенційний ризик для країн Балтії
Попри те що наразі, за словами Рютте, Москва не наважиться атакувати Естонію чи інші країни Альянсу через загрозу прямої відповіді США та НАТО, він не виключає зміну ситуації у перспективі. Через 5–7 років, вважає генсек, напад з боку Росії може стати реальністю.
Раніше ми писали про те, що Альона Гетьманчук очолила Місію України при НАТО.
Leave a comment