Неділя , 27 Квітень 2025
Марко Рубіо
Політика

США ввели заборону на в’їзд для Крістіни Кіршнер через корупційні злочини

Державний департамент США оголосив про введення персональних санкцій проти колишньої президентки Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер.

Державний департамент США оголосив про введення персональних санкцій проти колишньої президентки Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер, звинувативши її у причетності до серйозної корупції, що мала місце під час її перебування при владі. Разом із нею під санкції потрапив також ексміністр планування Аргентини Хуліо Мігель Де Відо, а також члени їхніх родин, яким тепер також заборонено в’їзд до США, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на NBC News.

Пояснення з боку Вашингтона

Як заявив держсекретар США Марко Рубіо, під час президентства Кіршнер та її найближче оточення створили і реалізували масштабні схеми хабарництва, які були пов’язані з контрактами на інфраструктурні проєкти — зокрема, в галузі громадських робіт.

“Крістіна Кіршнер і Хуліо Де Відо зловживали своїми державними посадами, щоб організувати системні схеми корупції. Внаслідок цього з бюджету Аргентини було викрадено мільйони доларів”, — сказав Рубіо.

Ці обвинувачення вже неодноразово були підтверджені у судових процесах всередині Аргентини. Зокрема, у 2022 році колегія з трьох суддів визнала Кіршнер винною у створенні шахрайських схем, і призначила їй 6 років тюремного ув’язнення та довічну заборону на державну службу.

Політична кар’єра Кіршнер і реакція на звинувачення

Крістіна Фернандес де Кіршнер — одна з найвпливовіших політичних постатей Аргентини останніх десятиліть. Вона очолювала країну з 2007 до 2015 року, після чого продовжила кар’єру в політиці, ставши віцепрезиденткою у 2019 році.

Після оголошення вироку вона подала апеляцію, але у листопаді 2023 року аргентинський суд залишив рішення в силі, визнавши докази достатніми для підтвердження провини.

Попри це, Кіршнер відкидає всі звинувачення, називаючи судовий процес політично вмотивованим. Вона вважає справу атакою на її політичну кар’єру з боку опозиції та зовнішніх гравців, але при цьому не перебуває під арештом, оскільки вирок ще не набув остаточної чинності.

США проти глобальної корупції

У Вашингтоні підкреслили, що введення заборони на в’їзд для Кіршнер та її оточення — це частина ширшої стратегії, спрямованої на боротьбу з глобальною корупцією, особливо на вищих щаблях влади.

“Ми залишаємося відданими меті притягати до відповідальності всіх, хто використовує свою державну посаду для особистого збагачення. Цей крок демонструє нашу рішучість у відстоюванні принципів справедливості та прозорості”, — наголосив Рубіо.

Нагадаємо про шість кроків назустріч суттєвому зниженню рівня корупції.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Іран і США провели важливі переговори в Омані: що відомо

Іран та США провели поглиблені переговори в Омані, обговорюючи ядерну програму Тегерана....

Зеленський: Путін вже має “підручники історії” для Польщі та інших країн Європи

Президент України Володимир Зеленський зробив серйозну заяву, попереджаючи про загрозу російської агресії...

Трамп розчарований атаками Путіна на Київ: “Мені не сподобалася минула ніч”

Президент США Дональд Трамп висловив своє невдоволення ракетними ударами, завданими Росією по...

Трамп розраховує на угоду з Норвегією щодо тарифів: деталі переговорів

Президент США Дональд Трамп висловив впевненість, що йому вдасться досягти торгової угоди...