Неділя , 6 Липень 2025
Сі Цзіньпін Володимир Путін
Політика

РФ намагається представити Китай своїм союзником у війні – звіт ISW

Росія прагне створити враження, що Китай поділяє її погляди на війну в Україні значно більше, ніж Пекін готовий публічно заявляти.

Росія прагне створити враження, що Китай поділяє її погляди на війну в Україні значно більше, ніж Пекін готовий публічно заявляти. Така стратегія Кремля спрямована на те, щоб нав’язати свої умови Сполученим Штатам та європейським державам, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни.

Дипломатична зустріч у Південній Африці

Згідно з даними американського Інституту вивчення війни (ISW), 20 лютого в межах саміту міністрів закордонних справ “Групи двадцяти” (G20) у Південній Африці відбулася зустріч голови МЗС Росії Сергія Лаврова та міністра закордонних справ Китаю Ван І.

Після зустрічі російське МЗС оприлюднило заяву, згідно з якою китайський дипломат підтримав позицію Москви щодо війни, вказавши на необхідність усунення “першопричин конфлікту”. Проте офіційний Пекін подав зовсім іншу версію подій. За даними китайського МЗС, саме Лавров говорив про необхідність вирішення “першопричин” війни, тоді як позиція КНР залишилася нейтральною.

Маніпуляції Кремля у дипломатичному полі

Аналітики ISW вважають, що ця розбіжність у заявах не є випадковою. Росія цілеспрямовано намагається підлаштувати позицію Китаю під власну, щоб зміцнити свій міжнародний імідж.

Кремль давно визначив свою риторику, заявляючи, що війна в Україні нібито стала наслідком розширення НАТО на схід. Це свідчить про те, що Росія і далі прагне тиснути на Захід, висуваючи безкомпромісні вимоги щодо безпеки.

Реакція Європи на заяви Трампа

Паралельно із цими подіями колишній президент США Дональд Трамп зробив кілька резонансних заяв, що викликали обурення європейських лідерів.

Він назвав президента України Володимира Зеленського “диктатором” і заявив, що Київ мав три роки на переговори з Росією, але не скористався цим шансом. Також він зазначив, що Україні слід швидко укласти угоду, оскільки “в неї скоро не залишиться країни”.

Такі висловлювання спровокували різку реакцію європейських держав. Лідери Франції та Великої Британії планують відвідати США наступного тижня, щоб обговорити майбутнє мирного процесу та гарантії безпеки України.

Європа консолідується перед загрозами

На тлі змін у політиці Вашингтона 20 лютого в Парижі відбувся саміт за участі європейських лідерів. На ньому обговорювали виклики, що постають перед Європою через можливе послаблення підтримки України з боку США.

Окрім цього, радник Трампа Кіт Келлог заявив, що Америка не розглядає Європу як ключового гравця у мирних переговорах. Це ще більше посилило напругу між США та союзниками по НАТО, які виступають за активну роль у врегулюванні конфлікту.

З огляду на ситуацію, зустрічі європейських лідерів у США стануть визначальними у формуванні подальшої міжнародної політики щодо України та безпеки регіону.

Раніше ми писали про те, як КНР реагує на висловлювання Байдена про Сі Цзіньпіна.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Посол США в Канаді оптимістично налаштований щодо торговельної угоди з Канадою

Посол США в Канаді висловив оптимізм щодо укладення торговельної угоди між США...

Російська атака на Дніпропетровську область: пошкоджені будинки, є поранені

Російська атака на Дніпропетровську область пошкодила будинки та призвела до пожеж. Є...

МЗС України викликало посла Угорщини через недружні заяви

МЗС України викликало посла Угорщини через провокаційні заяви та карикатури на президента...

Демократ у США затримав голосування за закон Трампа на 8 годин

Демократ Хакім Джеффріс встановив рекорд по тривалості виступу в Палаті представників, намагаючись...