Понеділок , 4 Серпень 2025
Андрій Сибіга
Політика

Польща і Україна ведуть переговори щодо постачання озброєння на 120 млн євро

Україна звернулася до Польщі з проханням надати кредит на 120 млн євро для закупівлі зброї, зокрема систем "Перун" та САУ "Краб". Переговори про співпрацю продовжуються.

Україна звернулася до Польщі з проханням надати кредит на суму 120 млн євро для закупівлі озброєння. Київ має намір придбати перевірені на полі бою системи “Перун” та самохідні артилерійські установки “Краб”, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на дані на “Укрінформ”.

Переговори з Польщею щодо нових пакетів допомоги

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підтвердив, що Україна веде активні переговори з Польщею щодо нових пакетів військової допомоги. Вже було подякувано за 46-й оборонний пакет від Варшави. У той же час тривають обговорення наступних поставок, орієнтуючись на потреби українських військових.

“Наші потреби на фронті залишаються основним орієнтиром при переговорах з партнерами”, — зазначив Сибіга на спільній пресконференції з главою МЗС Польщі Радославом Сікорським.

Зацікавленість у польському озброєнні

Україна проявляє особливу зацікавленість у закупівлі польських переносних зенітно-ракетних комплексів “Перун” (Piorun), які вже довели свою ефективність на полі бою. Також Київ має намір придбати самохідні артилерійські установки “Краб” (Krab).

“Польські “Перуни” показали себе дуже ефективними в бою, і ми готові їх придбати”, — зазначив Сибіга. Він також підтвердив, що Україна звернулася до польської влади з проханням про надання кредиту в розмірі 120 млн євро для закупівлі цієї техніки.

Співвиробництво зброї як стратегічна мета

Окремою темою перемовин стало можливе співвиробництво озброєння на території України та Польщі. Це питання є спільним інтересом двох країн, оскільки воно відповідає довгостроковим цілям забезпечення безпеки в обох державах.

“Зброї ніколи не буває забагато у воюючій країні. Ми будемо також говорити і про співвиробництво, що є важливим для нашого спільного майбутнього”, — підкреслив міністр.

Відмова Польщі від передачі МіГ-29

Нагадаємо, що Польща відмовилася передавати Україні радянські винищувачі МіГ-29, заявивши, що ці літаки їй необхідні для власної оборони.

Раніше ми писали про те, що Польща призначила нового посла в Україні.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Україна та Польща розпочали спільні ексгумаційні роботи у Львові на Збоїщах

Україна і Польща розпочали спільні ексгумаційні роботи у Львові на Збоїщах. Пошукові...

ГУР викрило командира, відповідального за атаки “Шахедів” по Україні

ГУР оприлюднило ім’я підполковника Руслана Нєґруба, який відповідає за атаки дронами "Шахед"....

Росія посилює військову присутність у Малі після заколоту “Вагнера”

Кремль вивів "Вагнер" із Малі та замінив його на африканський корпус. Росія...

Санкції ЄС завдають удару по “Роснефті”: Індійські компанії припиняють контракти з Nayara Energy

ЄС вводить нові санкції проти Росії, що впливають на компанії, які мають...