Неділя , 10 Серпень 2025
Джо Байден
Політика

Байден сказав Нетаньяху, що настав час зупинити війну в Газі після усунення лідера ХАМАС

Ізраїль підтвердив ліквідацію лідера ХАМАС Ях'ї Сінвара.

17 серпня Ізраїль підтвердив ліквідацію лідера ХАМАС Ях’ї Сінвара. Президент США Джо Байден та прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху провели телефонну розмову, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Axios.

Байден зателефонував Нетаньяху з борту Air Force One, привітавши з успішною операцією у Газі. Під час розмови лідери обговорили необхідність завершення війни та звільнення заручників, погодившись на спільні дії для досягнення цих цілей.

Білий дім зазначив, що Байден запропонував використати цей момент для завершення конфлікту, гарантувавши безпеку Ізраїлю та не допустивши повернення ХАМАСу до влади у Газі. Байден також прагне досягти угоди про припинення вогню та звільнення заручників до завершення свого терміну у січні 2025 року. Держсекретар США Ентоні Блінкен найближчими днями вирушить до регіону для переговорів про припинення вогню та звільнення заручників. Байден вперше за довгий час поговорив із Нетаньяху.

Шольц відреагував на рішення Байдена відкласти візит до Німеччини.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Велика Британія приймає саміт радників з питань миру та безпеки

У Британії 9 серпня відбудеться зустріч радників з безпеки України та партнерів...

Лукашенко обіцяє не висуватися на наступних виборах і коментує майбутнє сина

Лукашенко заявив про відмову висуватися на майбутніх виборах президента Білорусі та повідомив,...

Литва закликає США не зволікати з санкціями проти РФ у разі відмови від мирної угоди

Литва закликає США до введення санкцій проти Росії, якщо вона не виконає...

Смерть Лукашенка вважатимуть військовою загрозою у Білорусі: Міноборони пропонує правки

Білорусь розглядає смерть Лукашенка як загрозу національній безпеці. Внесені зміни до закону...