Уряд США на чолі з Дональдом Трампом оголосив про припинення дії низки гуманітарних програм, які дозволяли мігрантам з Куби, Гаїті, Нікарагуа та Венесуели тимчасово перебувати на території США. За даними CNN, йдеться про понад 500 тисяч осіб, які втратять свій законний статус найближчим часом, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на CNN.
Навигация по статье
Кінцева дата – 24 квітня
Мігранти, які брали участь у програмах тимчасового дозволу на перебування, повинні залишити США до 24 квітня, тобто через 30 днів після публікації офіційного повідомлення у федеральному реєстрі.
Рішення є частиною ширшої міграційної політики, спрямованої на скасування ініціатив епохи Байдена, що передбачали спрощений в’їзд для громадян окремих країн з гуманітарних міркувань.
Що каже Міністерство внутрішньої безпеки США
У пресрелізі Міністерства внутрішньої безпеки (DHS) йдеться, що програми гуманітарного умовно-дострокового звільнення були використані не за призначенням. Представники адміністрації Трампа заявляють, що:
“Адміністрація Байдена-Гарріс зловживала механізмом гуманітарного звільнення, надавши право на в’їзд понад 1,5 мільйонам мігрантів без індивідуального розгляду”.
Згідно з новою політикою, такі дозволи будуть надаватися виключно на основі індивідуальних обставин, а не національного походження чи групових ознак.
Депортації вже стартують
Одночасно із новим оголошенням, у Венесуелі вже підтвердили відновлення депортаційних рейсів із США. Перший виліт, за повідомленнями, був запланований на неділю, 23 березня.
Це — частина посилення контролю на кордоні та спроби обмежити міграційні потоки, які зросли останніми роками на тлі політичних криз у країнах Латинської Америки.
Контекст: що передувало
Програми, які тепер скасовуються, були впроваджені адміністрацією Байдена як гуманітарний механізм захисту людей, які втікали від політичних переслідувань, насильства або економічної нестабільності. Проте адміністрація Трампа вважає, що такі кроки перевантажили міграційну систему і потребують радикального перегляду.Це рішення може мати серйозні наслідки для тисяч родин, які опинилися в США на законних підставах і розраховували на стабільне майбутнє. Правозахисні організації вже закликають до перегляду політики та гуманного підходу до вирішення ситуації.
Раніше адміністрація Трампа розглядає можливість зупинення військової допомоги Україні.
Leave a comment