Зміни у законодавстві дозволили українцям віком понад 60 років укладати контракти на службу в ЗСУ. Йдеться лише про добровільний формат служби — примусова мобілізація людей цього віку виключається. Член парламентського комітету з питань нацбезпеки Федір Веніславський пояснив, чому було ухвалене відповідне рішення та кого воно стосується, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на PolitExpert.
Навигация по статье
Чому дозволили контрактну службу для 60+
Новий закон було ухвалено 16 липня — відтепер українці старше 60 років можуть підписати контракт зі Збройними силами. Але лише за власним бажанням і після проходження медичного обстеження. Вимоги щодо фізичної придатності залишаються незмінними: служити зможе лише той, хто отримає позитивний висновок медкомісії.
Як пояснив Федір Веніславський, держава отримує шанс залучити до служби тих, хто має унікальні знання та досвід. Це особливо важливо для виконання спеціалізованих завдань, зокрема у сфері роботи з радянським озброєнням, яке все ще використовується в армії.
Роль фахівців 60+ у секторі безпеки
Потреба в добровольцях старшого віку обумовлена нестачею кваліфікованих кадрів у певних напрямках. За словами Веніславського, в секторі оборони вже працюють люди 60+, які ефективно виконують завдання завдяки своєму досвіду. Багато з них — колишні офіцери, які глибоко знають техніку, особливо радянського виробництва.
Він також згадав, що деякі унікальні операції ЗСУ відбулись саме за участі таких фахівців. Їхній внесок у спільну справу є вагомим, особливо в контексті роботи із застарілим, але ще ефективним озброєнням.
Основні умови служби за контрактом для старших 60
Добровільність — ключовий принцип нового підходу. Люди, які досягли 60-річного віку, автоматично знімаються з військового обліку, тому для поновлення служби необхідна персональна згода. Підписання контракту можливе лише після медичного огляду й підтвердження придатності за станом здоров’я.
Цей підхід дозволяє ефективно використовувати людський ресурс без порушення прав людини. У той же час він відкриває додаткові можливості для тих, хто готовий повернутись до лав армії за покликом серця.
Раніше ми писали про те, що Америка затвердила продаж легких торпед Саудівській армії.
Leave a comment