П’ятниця , 23 Травень 2025
Ілюстративне фото
Головне

Російські хакери атакували країни НАТО і камери на кордоні України, щоб зірвати допомогу

Російські хакери здійснили низку атак на інфраструктуру країн НАТО та спробували зламати камери на кордоні України, щоб зірвати постачання допомоги.

Російські хакери здійснили низку атак на інфраструктуру країн НАТО та спробували зламати камери на кордоні України, щоб зірвати постачання допомоги. Ці кібероперації були спрямовані на порушення логістичних ланцюгів, що забезпечують доставку допомоги Україні, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на звіт агентства кібербезпеки та захисту інфраструктури (CISA) Департаменту внутрішньої безпеки США.

Згідно з інформацією CISA, з кінця лютого 2022 року підрозділ російського ГРУ – 85-й Центр спеціальних служб (відома також як Fancy Bear, APT28, Forest Blizzard, BlueDelta) — активізував кібероперації проти країн НАТО. Основні цілі хакерів включали логістичні компанії, IT-підприємства та транспортну інфраструктуру, що відповідають за координацію та доставку іноземної допомоги Україні.

Хакери РФ намагаються зірвати логістику допомоги Україні: нові кібероперації

Згідно з повідомленнями, російські хакери атакували організації, які співпрацюють з НАТО, Україною та міжнародними організаціями. Мішенями стали підприємства, пов’язані з оборонною промисловістю, транспортними вузлами (аеропорти, порти), морським сектором, управлінням повітряним рухом та ІТ-послугами.

Однією з найбільших загроз стали атаки на систему камер на прикордонних пунктах пропуску та залізничних станціях, що дозволило російській розвідці моніторити колони гуманітарної допомоги в реальному часі.

Росія атакувала камери на кордоні для шпигунства та порушення поставок допомоги Україні

За даними The Guardian, британські та союзницькі розвідслужби виявили, що Росія намагалась зламати камери на кордоні, щоб шпигувати за рухом гуманітарної допомоги та порушити її доставку до України. Великобританія через Національний центр кібербезпеки (NCSC) закликала приватні компанії, які беруть участь у наданні допомоги, “вжити негайних заходів для самозахисту”.

Інформація розвідників вказує на те, що Росія використовувала близько 10 тисяч камер для відстеження переміщення допомоги. Більшість із цих камер були встановлені в Україні, менше число знаходилось у сусідній Румунії.

Кібератаки на НАТО та Україну: як Росія використовує кібероперації для дестабілізації

Атаки на державні реєстри України також стали частиною зусиль Росії з порушення роботи державної системи. У грудні минулого року російські хакери зламали системи Міністерства юстиції України, що призвело до перебоїв в наданні важливих електронних послуг, таких як бронювання в “Дії” та реєстрація ФОП. Відновлення цих послуг ще триває.

Загалом, атаки торкнулися щонайменше 13 країн НАТО, зокрема Чехії, Німеччини, Польщі, Румунії, США та України, підриваючи безпеку критичних інфраструктур та спробуючи зірвати постачання міжнародної допомоги.

Раніше російські хакери атакували урядові сайти Словенії.

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

Засідання у справі Кузьміних перенесено: народний депутат знову не з’явився на суд

Вищий антикорупційний суд України вдруге поспіль відкладав розгляд справи народного депутата Сергія...

Як розпізнати фейкові акаунти Зеленського, Малюка і Єрмака у Telegram?

У популярному месенджері Telegram були зафіксовані підроблені акаунти, які нібито належать президенту...

Агента російської розвідки затримано на Чернігівщині: СБУ викрила зрадника

У прикордонному регіоні Чернігівської області співробітники Служби безпеки України затримали агента російської...

Представник Австрії на Євробаченні-2025 опинився у скандалі через симпатію до Анни Нетребко

Австрійський співак Йоганнес Піч, який виступає під сценічним ім’ям JJ, став фігурантом...