Понеділок , 14 Квітень 2025
Фрідріх Мерц
Головне

Мерц виступив проти вступу України до ЄС під час війни

Фрідріх Мерц, майбутній канцлер Німеччини, підтримує перспективу приєднання України до Європейського Союзу та НАТО, але підкреслює, що це стане можливим лише після завершення війни.

Фрідріх Мерц, майбутній канцлер Німеччини, підтримує перспективу приєднання України до Європейського Союзу та НАТО, але підкреслює, що це стане можливим лише після завершення війни, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Spiegel.

Мерц висловився проти вступу України до НАТО та ЄС, поки країна перебуває в стані бойових дій.

“Країна, що знаходиться у стані війни, не може стати членом НАТО чи ЄС”, — зазначив майбутній канцлер Німеччини.

Він уточнив, що обіцянка щодо приєднання України до Європейського Союзу є дійсною, а також підтвердив перспективу приєднання до НАТО, але додав, що для цього війна повинна бути спершу завершена.

Вступ України до НАТО та ЄС

Варто зазначити, що вступ України до НАТО під час війни є малоймовірним через п’яту статтю Вашингтонського договору, яка передбачає, що напад на одного члена Альянсу вважається нападом на всіх. Це означає, що вступ нової країни до НАТО під час активного конфлікту може привести до автоматичного залучення Альянсу до війни, що суперечить принципам колективної безпеки. Тому, навіть якщо Україна відповідатиме всім технічним та політичним вимогам для членства, її вступ до НАТО можливий лише після завершення війни.

Що стосується Європейського Союзу, то війна не є юридичною перешкодою для вступу. ЄС не має правил, які б забороняли країнам, що знаходяться у стані війни, ставати членами.

Не так давно Кая Каллас, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки, повідомила, що Україна успішно виконала попередній крок на шляху до вступу до ЄС.

Глава Міністерства закордонних справ Литви, Кястутіс Будріс, також поділився думками щодо того, коли Україна зможе стати членом ЄС.

Раніше ми писали про те, що провідні партії Німеччини втрачають популярність перед виборами.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Розстріл українських полонених: омбудсмен вимагає міжнародного розслідування злочину Росії

Чотири беззбройні українські полонені були розстріляні російськими військовими, що є грубим порушенням...

Спецтрибунал для Путіна: чому його не судитимуть заочно, поки він є президентом РФ

Європейський Союз і Китай ведуть переговори щодо створення спеціального трибуналу для розслідування...

Зеленський про угоду з США: паритетність і співпраця як ключові умови

Президент України Володимир Зеленський розповів про очікування від майбутньої угоди про надра,...

Російські шпигунські датчики загрожують британським атомним підводним човнам

Військові Великої Британії виявили російські шпигунські датчики, заховані в морських водах навколо...