П’ятниця , 9 Травень 2025
Ігор Кіріллов
Головне

Генерал РФ, відповідальний за застосування хімічної зброї проти ЗСУ, викритий

Служба безпеки України заочно висунула обвинувачення генерал-лейтенанту Ігорю Кирилову, начальнику військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗС РФ.

Служба безпеки України заочно висунула обвинувачення генерал-лейтенанту Ігорю Кирилову, начальнику військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗС РФ, повідомляють “Вечірні Вісті” із посиланням на СБУ.

Ігоря Кирилова звинувачують у застосуванні російськими військами забороненої хімічної зброї проти українських захисників на східному та південному фронтах. За даними слідства, під час повномасштабної агресії зафіксовано понад 4800 випадків використання хімічних боєприпасів, зокрема гранат “К-1” із токсичними речовинами CS та CN, забороненими Конвенцією про хімічну зброю. Ці речовини спричиняють ураження слизових оболонок, очей і дихальних шляхів, змушуючи бійців покидати позиції під ворожим вогнем.

Окупанти часто скидають такі боєприпаси з FPV-дронів на найнапруженіші ділянки фронту, прикриваючи атаки артилерійським вогнем. Понад 2000 українських військових уже отримали хімічні травми та були доставлені до шпиталів.

СБУ задокументувала факти застосування хімічної зброї, передала докази й зразки до Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). Незалежні лабораторії підтвердили використання заборонених речовин. На основі цих даних Кирилову висунуте обвинувачення у воєнних злочинах за статтею 438 Кримінального кодексу України. Розслідування триває для фіксації нових порушень міжнародного права. Генералів і полковників РФ судитимуть за обстріл ядерної установки в Харкові.

Армія РФ після війни буде сильнішою, ніж зараз.

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

Україна отримала 1 млрд євро за рахунок заморожених російських активів: як будуть використані ці кошти

Україна отримала від Європейського Союзу (ЄС) 1 млрд євро (приблизно 1.13 млрд...

Хакери поширили відео з наради Житомирського ТЦК: мета — дискредитація

Нещодавно хакери поширили у мережі відео, що зафіксувало службову нараду посадових осіб...

Російська армія готується до великого прориву в двох напрямках Донецької області

Російські війська готують масштабну операцію на двох ключових напрямках Донбасу. Підготовка включає...

Як Україна планує уникнути дефіциту електроенергії влітку? Три можливі рішення

В Україні цього літа можуть виникнути проблеми з електропостачанням, особливо в вечірні...