Вівторок , 22 Липень 2025
Ілюстративне фото
Головне

Більшість російських військових не пережили року після обміну: розслідування

Більшість звільнених з полону російських військових загинула менше ніж за рік. Чому їх знову відправляли на передову та що сталося з іншими?

Згідно з розслідуванням проекту “Хочу жити”, більше половини російських військових, яких звільнили з полону, не дожили навіть до року після обміну, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на проект “Хочу жити”.

Причини смерті звільнених з полону російських військових

Згідно з інформацією розслідування, чимала частина з цих солдатів загинула під час так званих “мʼясних штурмів” — операцій, під час яких російських військових відправляють на найнебезпечніші ділянки фронту без належної підготовки або забезпечення. Багато з них загинули через виснаження, а також через бойові втрати на передовій.

Окрім того, серед звільнених військових, що загинули в перші місяці після обміну, є й такі, хто став жертвами своїх товаришів по службі. Згідно з повідомленнями родичів та знайомих загиблих, після обміну вони майже одразу потрапляли назад на передову, де їх знову використали як “гарматне м’ясо” на першій лінії оборони.

За даними розслідування, тільки 15 військовим вдалося пережити більше року після обміну, тоді як 71 солдат помер менше ніж за рік, а ще 46 загинули впродовж двох років. Всього з числа звільнених військових велика частина не пережила важких умов війни та фізичного виснаження.

Як відбувається повернення на фронт після полону

Родичі та знайомі цих військових поділилися з журналістами, що більшість з них одразу після обміну без відпочинку потрапляли назад на передову, де їх нещадно використовували у боях. Не було навіть можливості повернутися додому і побачити своїх близьких, не кажучи вже про відпустку. У багатьох випадках після обміну військові не мали часу на реабілітацію або психологічну підтримку — вони одразу ставали частиною фронтових операцій.

Фахівці зазначають, що такі методи використання звільнених військових є частиною жорстокої політики Росії, де життя своїх солдатів не вважається цінністю. Крім того, є й випадки, коли на звільнених з полону російських військових накладали “особливий контроль”. Вони ставали вразливими до репресій і повторних “мʼясних штурмів”, де не мали шансів на виживання.

Раніше ми писали про те, що канадські інструктори навчають військових ЗСУ складним медичним навичкам.

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

На що спроможна сучасна освіта та як на неї впливає війна? Відповідь Темофія Бріка

Тимофій Брік розповідає про зміни в українській освіті через війну, нові професії,...

Який шлях пройшов фонд Притули від медицини до супутника та дронів та чим займається під час війни

Фонд Сергія Притули активно підтримує українських військових, забезпечуючи їх сучасними технологіями, дронами...

Сирський закликав союзників до посилення військової допомоги Україні на “Рамштайн”

Олександр Сирський закликав до посилення військової допомоги Україні на зустрічі у форматі...

Агент ФСБ у НАБУ: СБУ викрила шпигуна у закритому підрозділі

СБУ викрила агента ФСБ у закритому підрозділі НАБУ, який передавав Росії секретну...