Україна зобов’язана дотримуватись європейських стандартів та встановити обмеження на ціни на оптовому ринку електроенергії. 16 березня 2022 року енергосистема України приєдналася до ENTSOE, що стало найбільшим інвестиційним проектом в історії країни, повідомляють “Вечірні Вісті”.
Щоб повністю реалізувати потенціал цього проекту, необхідно провести маркет-куплінг та погодити граничні ціни відповідно до зобов’язань України, визначених Регламентом.
“Без цього неможливо повністю розкрити потенціал євроінтеграції”, – підкреслив учасник відкритого обговорення проекту постанови НКРЕКУ.
Омельченко також нагадав, що зобов’язання України полягає у приведенні граничних цін на оптовому ринку електроенергії до європейського рівня. Він наголосив, що виконання зобов’язань перед Енергетичною Спільнотою в рамках угоди між Україною та ЄС не має альтернативи.
Експерт зазначив, що промисловим підприємствам не варто турбуватися про зростання цін на електроенергію після скасування прайс-кепів. За його прогнозами, ціни не зростатимуть, оскільки вони визначаються попитом, який в Україні нині невисокий. Причина – військова обстановка.
Важливо зазначити, що голова “Укренерго” Володимир Кудрицький висловлював думку щодо необхідності лібералізації ціноутворення на ринку електроенергії, щоб забезпечити вільний імпорт із Європи та балансування енергосистеми в Україні.
Нагадаємо, що ціни на газ у Європі можуть різко впасти.
Leave a comment