У четвер, 8 січня 2026 року, у Сумах та по всій Сумській області діють графіки погодинних відключень електроенергії. Обмеження запроваджені для зменшення навантаження на енергосистему та її стабільної роботи, повідомляють “Вечірні Вісті”.
Відключення застосовуються за чергами та підчергами, залежно від часу доби та рівня споживання. Світло вимикають як у денні, так і у вечірні години. Мешканцям регіону рекомендують завчасно ознайомитися з графіком, щоб спланувати справи.
Протягом дня в окремих підчергах можливі два періоди відсутності електроенергії. Тривалість вимкнень становить від пів години до чотирьох годин. Часові проміжки можуть відрізнятися для різних районів міста та області. Такі обмеження можуть впливати на роботу, навчання та побут. Нижче подано актуальний графік погодинних відключень у Сумах і області станом на 8 січня.
Навигация по статье
Графік відключень для черг 1.1–2.2
Перші дві черги у Сумах та області мають відключення переважно у другій половині дня та ввечері. Це періоди підвищеного споживання електроенергії. Частина підчерг залишається без світла двічі протягом доби. Такі обмеження можуть створювати незручності у вечірній час. Мешканцям варто заздалегідь подбати про освітлення та зарядку пристроїв.
Черга 1.1
Електроенергії не буде з 16:00 до 20:00 та з 22:00 до 00:00.
Черга 1.2
Електроенергії не буде з 14:00 до 18:00 та з 20:00 до 22:00.
Черга 2.1
Електроенергії не буде з 12:00 до 16:00 та з 18:00 до 20:00.
Черга 2.2
Електроенергії не буде з 10:00 до 14:00 та з 16:00 до 18:00.
Графік відключень для черг 3.1–3.2
Третя черга має відключення у першій половині дня та після обіду. Для окремих підчерг тривалість вимкнень є коротшою, що дозволяє частково зберегти стабільність електропостачання. Водночас денні обмеження можуть впливати на робочі процеси. Особливо це актуально для тих, хто працює дистанційно. Рекомендується заздалегідь планувати роботу з урахуванням графіка.
Черга 3.1
Електроенергії не буде з 09:30 до 12:00 та з 14:00 до 16:00.
Черга 3.2
Електроенергії не буде з 09:30 до 10:00 та з 12:00 до 14:00.

Графік відключень для черг 4.1–4.2
Для четвертої черги відключення припадають переважно на ранкові та денні години. Такі вимкнення можуть впливати на початок робочого дня та навчання. Тривалість відсутності світла у цій черзі становить від пів години до двох годин. Мешканцям варто враховувати це при плануванні справ. Особливо важливо заздалегідь зарядити необхідну техніку.
Черга 4.1
Електроенергії не буде з 10:00 до 12:00.
Черга 4.2
Електроенергії не буде з 09:30 до 10:00.
Графік відключень для черг 5.1–6.2
П’ята та шоста черги мають відключення переважно у вечірній та нічний час. Для окремих підчерг світло не вимикатимуть протягом дня. Водночас вечірні обмеження можуть створювати побутові незручності. Особливо це стосується часу приготування їжі та відпочинку. Мешканцям рекомендується підготуватися заздалегідь.
Черга 5.1
Відключення електроенергії не заплановані.
Черга 5.2
Електроенергії не буде з 22:00 до 00:00.
Черга 6.1
Електроенергії не буде з 20:00 до 00:00.
Черга 6.2
Електроенергії не буде з 18:00 до 22:00.
Що варто врахувати мешканцям Сум та області
Погодинні відключення є вимушеним заходом для підтримки стабільної роботи енергосистеми. Мешканцям Сум та області радять заздалегідь підготуватися до періодів без світла. Доцільно мати заряджені павербанки, ліхтарики та альтернативні джерела освітлення. Також варто відключати чутливу техніку від мережі під час вимкнень. Ситуація може змінюватися протягом дня, тому важливо враховувати можливі коригування графіків.
Раніше в ДТЕК пояснили, чому платіжки за світло не зменшуються під час відключень електрики.