Четвер , 22 Травень 2025
Нафтогаз
Економіка

Газовий ринок потребує конкуренції для залучення імпорту

Для стабілізації цін на газ та залучення імпорту необхідно забезпечити відкриту конкуренцію на газовому ринку, вважає президент Асоціації надрокористувачів України Роман Сторожев.

Для стабілізації цін на газ та залучення імпорту необхідно забезпечити відкриту конкуренцію на газовому ринку, вважає президент Асоціації надрокористувачів України Роман Сторожев, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Telegraf.

Необхідність конкуренції на ринку газу

За словами Сторожева, для подальшого розвитку імпорту газу важливо зменшити концентрацію споживачів у комерційному сегменті, щоб ринок став більш доступним для трейдерів. Це дозволить вирівняти ціни з імпортним паритетом, оскільки конкуренція між внутрішніми і імпортованими ресурсами сприятиме зниженню цін.

“Сьогодні “Нафтогаз” зосереджує занадто багато клієнтів, що обмежує конкуренцію на ринку”, — зазначив Сторожев, додавши, що звільнення частини споживачів з-під контролю державної компанії сприятиме розвитку конкуренції серед інших трейдерів.

Вигоди для “Нафтогазу”

Сторожев також підкреслив, що такий підхід не завдасть шкоди “Нафтогазу”, а навпаки допоможе компанії зекономити на закупівлі дорогого імпортного газу. Якщо “Нафтогаз” продовжить викуповувати надлишки газу у видобувачів, як це було раніше, то попит і ціна на газ зростуть до імпортного паритету.

“Такий підхід допоможе збалансувати ринок, а ціна газу підвищиться, що дозволить досягти імпортного паритету дуже швидко”, — зазначив експерт.

Роль приватних трейдерів

Замість того, щоб повністю покладатися на імпорт, українські трейдери можуть взяти на себе частину навантаження, забезпечуючи поточні потреби комерційного сегменту газу. Це дозволить зменшити залежність від імпорту та покращити ситуацію на внутрішньому ринку.

Нещодавно Олексій Кучеренко, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП, також заявив, що газовий ринок України має функціонувати за реальними ринковими механізмами із залученням приватних гравців.

Нагадаємо що економісти окреслили вісім “червоних ліній” для влади.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Україна втрачає експортні позиції через кризу у гірничому секторі: що чекає економіку країни?

Після потужного відновлення експорту залізної руди на початку 2024 року, завдяки відкриттю...

Росія на межі паливної кризи: Кремль скликає термінову нараду для вирішення проблеми

Росія стикається з ризиком енергетичної кризи через зниження рентабельності нафтопереробних заводів (НПЗ),...

Цінові обмеження стримують розвиток енергетичного ринку та імпорт в Україні

Цінові обмеження на ринку електроенергії в Україні ускладнюють завезення комерційної електричної енергії...

ОПЕК+ планує збільшити видобуток нафти на 411 000 барелів на день

ОПЕК+ вирішила збільшити видобуток нафти в червні на 411 000 барелів на...