Прискорення інфляції в Україні зупинять зняття карантину і допомога МВФ, – експерт

З початку 2021 року інфляція в Україні вийшла з-під контролю, і за підсумками березня у річному вимірі прискорилась до 8%. Така тенденція триватиме щонайменше кілька місяців. 

Про це сказав Сергій Ніколайчук, голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU, передає UAINFO.org.

«Ціни, особливо на деякі продукти харчування, щомісяця зростають на 6-7%», — сказав він.  

Експерт пояснив, що причина зростання рівня інфляції полягає у стрімкому здорожчанні продуктів харчування на світових ринках. Зокрема, має місце зростання ціни на пшеницю, кукурудзу і соняшникову олію, що за рік склало від 40% до 150%, що позначилось і на внутрішніх цінах.   

За підсумками року експерти очікують уповільнення інфляції до 7%. Підставами до цього називають надходження коштів від МВФ, зняття карантинних обмежень і відновлення економічної активності в Україні. Додають оптимізму і прогнози щодо врожаю.   

«В цьому році в Україні очікується значно кращий врожай, аніж минулого року. Це стосується як зернових, так і соняшника, і інших культур. Швидше за все продовольчі товари у другій половині року мають або подешевшати, або зростання цін на них має суттєво уповільнитись», — прогнозує Сергій Ніколайчук, голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU. 

UAINFO

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Розрив дипвідносин з РФ, або Чи можна бути трохи вагітною
Next post «Привлекать Николая Тищенко к ответственности не за что», — адвокаты о скандале с Fairmont