Четверг , 1 Декабрь 2022
Экономика

“Курс гривні буде неминуче падати. Причина: локдаун і загальне падіння економіки”, – економіст (відео)

Українська економіка у 2021 році продовжує демонструвати минулорічну динаміку падіння, а впровадження загальнонаціонального локдауну негативним чином позначиться на ключових галузях, що як наслідок спричинить падіння національної грошової одиниці – гривні.  

Про це під час пресконференції сказав голова Комітету економістів України Андрій Новак, передає UAINFO.org.

“Сьогодні зберігається тенденція до падіння української економіки. За минулий рік замість прогнозованого зростання ВВП на 4,5%, відбулось падіння на таку ж величину. І тому різниця між прогнозним рівнем ВВП і реальним за минулий рік становить 9% ВВП України, що складає фактично десяту частину”, – сказав він. 

Економіст пояснив, що суттєве падіння продемонстрували ключові галузі економіки – сільське господарство та промисловість. Так, промисловість в лютому впала на 4,6% ВВП, аграрний сектор – на 4,3%.  

“Це – суттєве зниження галузей української економіки, що буде тягнути вниз загальний показник ВВП України”, – сказав він.  

Андрій Новак наголосив, що впровадження локдауну – це головний фактор, який може потягнути вниз і курс гривні.  

“Загальнонаціональний локдаун, що буде впроваджено з високим ступенем вірогідності, – матиме беззаперечний вплив. Так, за 2-й квартал минулого року падіння ВВП відбулось на рівні 11,5%. Якщо локдаун буде впроваджено, то можна очікувати, що в першому і другому кварталах цього року буде таке ж падіння ВВП країни”, – сказав він 

На переконання економіста, враховуючи об’єктивний фактор падіння національної економіки і суб’єктивний фактор щодо девальвації гривні урядом та НБУ (оскільки уряд закладав до Державного бюджету-2021 курс 29,1 грн за долар) – слід очікувати подальшу девальвацію гривні.   

“Гривня буде девальвувати із вірогідністю 99,9%. Питання лише щодо темпів цього процесу. Тому що курс національної грошової одинці – це дзеркало стану економіки і фактор курсової політки, яку провадять НБУ і уряд”, – завершив Андрій Новак.   

UAINFO

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Новости по теме

ЕС предлагает установить ограничение цены на российскую нефть на уровне $60 за баррель — WSJ

Европейская комиссия обратилась к 27 государствам-членам блока с просьбой утвердить верхний предел цены на российскую...

Главное за четверг: ОВГЗ с доходностью 20%, что будет с гривной и вернется ли НБУ к плавающему курсу

ОВГЗ с доходностью 20% и выше: кто продает и безопасно ли их покупать В последнее время на рынке долговых...

Новым директором департамента безопасности НБУ стал Александр Паламарчук

Новым директором Департамента безопасности Национального банка по результатам поиска и собеседований кандидатов с правлением Национального...

Курс валют на вечер 1 декабря: межбанк, курс в обменниках и наличный рынок

К закрытию межбанка курс доллара не изменился в покупке и продаже. Курс евро вырос на 44 копейки...