«Курс гривні буде неминуче падати. Причина: локдаун і загальне падіння економіки», – економіст (відео)

Українська економіка у 2021 році продовжує демонструвати минулорічну динаміку падіння, а впровадження загальнонаціонального локдауну негативним чином позначиться на ключових галузях, що як наслідок спричинить падіння національної грошової одиниці — гривні.  

Про це під час пресконференції сказав голова Комітету економістів України Андрій Новак, передає UAINFO.org.

«Сьогодні зберігається тенденція до падіння української економіки. За минулий рік замість прогнозованого зростання ВВП на 4,5%, відбулось падіння на таку ж величину. І тому різниця між прогнозним рівнем ВВП і реальним за минулий рік становить 9% ВВП України, що складає фактично десяту частину», — сказав він. 

Економіст пояснив, що суттєве падіння продемонстрували ключові галузі економіки — сільське господарство та промисловість. Так, промисловість в лютому впала на 4,6% ВВП, аграрний сектор — на 4,3%.  

«Це — суттєве зниження галузей української економіки, що буде тягнути вниз загальний показник ВВП України», — сказав він.  

Андрій Новак наголосив, що впровадження локдауну — це головний фактор, який може потягнути вниз і курс гривні.  

«Загальнонаціональний локдаун, що буде впроваджено з високим ступенем вірогідності, — матиме беззаперечний вплив. Так, за 2-й квартал минулого року падіння ВВП відбулось на рівні 11,5%. Якщо локдаун буде впроваджено, то можна очікувати, що в першому і другому кварталах цього року буде таке ж падіння ВВП країни», — сказав він 

На переконання економіста, враховуючи об’єктивний фактор падіння національної економіки і суб’єктивний фактор щодо девальвації гривні урядом та НБУ (оскільки уряд закладав до Державного бюджету-2021 курс 29,1 грн за долар) — слід очікувати подальшу девальвацію гривні.   

«Гривня буде девальвувати із вірогідністю 99,9%. Питання лише щодо темпів цього процесу. Тому що курс національної грошової одинці — це дзеркало стану економіки і фактор курсової політки, яку провадять НБУ і уряд», — завершив Андрій Новак.   

UAINFO

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post «Зеленский – обманщик и скоро заплатит». В Украине распространили фейковое заявление Байдена
Next post Небоженко: На Ивано-Франковщине «хозяева» ведут бои за место под солнцем через своих ординарцев. Поэтому выборы там превратились в ожесточенную борьбу