Середа , 17 Липень 2024
Экономика

Уряд змінив порядок розрахунків за газ на початку опалювального сезону

Фото: засідання уряду (прес-служба КМУ).  Автор: Олександр Білоус

Борги ТЕЦ за газ для виробництва електроенергії не впливатимуть на опалювальний сезон

Кабінет міністрів вніс зміни до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу. Постанова розділяє борги ТЕЦ перед “Нафтогазом” за спожитий газ для виробництва тепла та електроенергії, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на РБК-Україна.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду 21 жовтня 2020 року.

Постанова прийнята з доопрацюванням у дводенний термін.

Водночас міністр фінансів Сергій Марченко висловив незгоду з основним пунктом постанови. За його словами, “це призведе до зниження рівня розрахунків за природний газ для виробництва електроенергії і стане причиною звернень НАК “Нафтогаз України” за компенсацією витрат за рахунок державного бюджету”.

Згідно з постановою, показники розрахунків ТЕЦ за газ для виробництва тепла і електроенергії з НАК “Нафтогаз України” будуть розраховуватися окремо.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту постанови, діючі норми не дають “Нафтогазу” можливості встановлювати ліміти газу і ставлять під загрозу опалювальний сезон в окремих містах.

У документі зазначається, що за інформацією НАК “Нафтогаз України”, з 30 підприємств ТЕЦ та 5 генеруючих компаній, яким “Нафтогаз” поставив природний газ для виробництва електроенергії, 25 мають значну заборгованість.

Разом із тим, у м. Біла Церква Київської області, наприклад, виник ризик, що 60 тисяч населення міста залишаться без тепла на зиму. ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль” вперше повністю припинила виробництво електричної та теплової енергії. Якщо роботу не буде відновлено найближчим часом, є ризик того, що без тепла можуть залишитися майже четверть міста, йдеться в документі.

Причиною зупинки є багатомільйонна заборгованість самого підприємства, а також великий борг перед “Білоцерківською ТЕЦ” за спожиту енергію (513 млн грн). Проте заборгованість ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль” за спожитий природний газ для виробництва теплової енергії складає лише 2,3 млн грн.

“Виходом може стати розділення відповідальності у частині оплати за газ, використаний для виробництва електрики та виробництва тепла. Це надасть можливість “Білоцерківській ТЕЦ” мати ліміти газу, які прогарантують стабільний опалювальний сезон для населення”, – зазначаються в пояснювальній записці до проекту.

Згідно з постановою, “Нафтогаз” має право постачати газ у разі досягнення станом на 23 число місяця, що передує місяцю, рівня розрахунків виробника теплової енергії, що використовується для виробництва теплової енергії не нижче 90%, а для виробника теплової енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна і який використовує природний газ для виробництва теплової та електричної енергії, не нижче 60%.

“Вечірні Вісті”

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Когда и за что могут наказать предпринимателей?

Физическим лицам-предпринимателям в Украине грозят штрафы за несвоевременную уплату единого налога и...

Какие карты Hamster Kombat покупать 26 июня?

Hamster Kombat выделяется среди других криптовалютных игр благодаря своей оригинальной концепции и...

Нацбанк третий день подряд снижает курс доллара

Национальный банк Украины третий день подряд фиксирует снижение курса американской валюты.

Цены на дизельное горючее продолжают проседать. Какие ценники выставляют АЗС

Цены на дизельное топливо продолжают проседать, тогда как на бензин все еще имеют разнонаправленную...