Ексголова НБУ вважає, що МВФ має зажадати від України достроково повернути надані раніше кредити

МВФ має «заморозити» співпрацю з Україною та зажадати достроково погасити кредити, поки президент Володимир Зеленський не призначить незалежного голову Нацбанку

Про це в інтерв’ю виданню The Central Banker заявила Валерія Гонтарева, повідомляє «Економічна правда».

За словами ексголови НБУ, без серйозного тиску з боку МВФ Зеленський радше за все призначить головою НБУ людину з оточення олігарха Ігоря Коломойського.

«Я не здивована, що він (Яків Смолій) пішов: тиск став нестерпним. Тиск був постійним, як із боку уряду, так і з боку союзників Коломойського в парламенті, таких як пан Дубінський», — підкреслила Гонтарева.

Читайте також: Совкове промислове лобі знову тягне Україну до прірви — економіст

Вона додала, що МВФ і країни G7 багато говорили про необхідність поважати незалежність Національного банку, але ці слова не дали ніякого результату.

«Коли йде у відставку глава центробанку, одних заяв недостатньо. Щоб захистити реформи, які ми вже провели, МВФ повинен заявити, що не буде в подальшому проводити виплати Україні, поки Зеленський не призначить керівника, здатного захистити реформи», — наголосила колишня голова НБУ.

«Транші МВФ надавали Україні під гарантії, що центральний банк залишатиметься незалежним, й економічні реформи триватимуть. Якщо ці умови не виконують, МВФ повинен зажадати від України достроково повернути надані раніше кредити», — стверджує Гонтарева.

Вона вважає, що команда Зеленського «обдурила МВФ».

Читайте також: Парадокс Зеленського: Україна знову біжить по улюблених граблях

«Вони почекали, поки надійде перший транш від МВФ, а після цього почали тиснути на Смолія», — сказала Гонтарева.

«Найкращою кандидатурою на пост глави НБУ я вважаю Катерину Рожкову, справжню професіоналку й реформаторку. Але ці вартості означають, що Рожкова буде їх наступною метою», — впевнена Гонтарева.

Також серед оптимальних кандидатів на посаду глави НБУ вона назвала заступника виконавчого директора від України у МВФ Владислава Рашкована й колишнього першого заступника очільника НБУ, голову правління «Райффайзен Банк Аваль» Олександра Писарука.

Одначе при цьому Гонтарева висловила сумніви, що вони погодяться очолити Нацбанк.

«Ніхто не хоче бути камікадзе», — додала вона.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Военные показали, как стреляют из «Джавелина» и «Стугны-П». ВИДЕО
Next post На культуру выделили миллиард, министр рассказал, на что пойдут средства