Минулого місяця різко пришвидшилося падіння в усіх галузях української економіки

Упродовж квітня 2020 року показники діяльності всіх секторів української економіки різко погіршилися через повномасштабну дію карантинних обмежень

Про це йдеться в «Макроекономічному та монетарному огляді» Національного банку за травень 2020 року.

Зокрема, скорочення індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) становило 15,4% р/р (порівняно з 6,3% р/р у березні).

Читайте також: Міністр певен, що макроекономічних підстав для зміцнення гривні немає

Також попри те, що карантинні обмеження не стосувалися промислової діяльністі, спад у промисловості поглибився (до 16,2% р/р).

«При цьому за областями вищий рівень захворюваності COVID-19 корелював із суттєвішим спадом промислового виробництва в регіоні, вірогідно через суворіше дотримання карантину та регіональні відмінності у структурі промисловості», — зазначають у НБУ.

Вторинні ефекти від карантинних обмежень та низький споживчий попит на тлі погіршення споживчих настроїв поглибили спад у виробництві споживчих товарів, у тому числі харчових, а також зумовили стрімке падіння роздрібної торгівлі (до 14,9% р/р).

Читайте також: Стало відомо, чого МВФ вимагає від уряду в межах нової кредитної програми для України

Як нагадують у НБУ, уперше в історії практично повністю припинилися пасажирські перевезення (падіння пасажирообороту становило 95,8% р/р). Спад у базових галузях, різке падіння обсягів імпорту і менші обсяги транзиту газу позначилися на погіршенні показників оптової торгівлі та вантажообороту.

Крім того, тривало падіння у будівництві на тлі обмеженого бюджетного фінансування та скорочення попиту на житло через зростання невизначеності.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Строительство российских вертолетоносцев в оккупированном Крыму ожидаемо зависло
Next post Между трагедией и драмой: один из главных вопросов, который определяет наше будущее