Скільки коштуватиме долар?

Кабінет міністрів України переглянув макропрогноз на 2020 рік з урахуванням поточних світових тенденцій і розповсюдження пандемії коронавірусу COVID-19. Інфляція прискориться з 5,5% до 8,7%, середньорічний курс гривні – з 27 грн/$ до 29,5 грн/$.

Про це повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів України.

З урахуванням поточних світових тенденцій та виникнення пандемії COVID-19 Уряд переглянув припущення та прогноз економічного та соціального розвитку України на 2020 рік.

“У результаті прогноз ВВП України на цей рік був переглянутий – наразі очікується падіння на 3,9% у порівняні зі зростанням на 3,7%, яке прогнозувалося раніше, до початку світової кризи. Рівень безробіття становитиме 9,4% проти прогнозованого 8,1%, а падіння реальної заробітної плати складе 0,3%”, – повідомляє пресслужба Кабміну.

Водночас, уже з ІІ половини року очікується відновлення економічного зростання і його прискорення в наступні роки. Серед причин – високий попит у світі на продукцію вітчизняного АПК, значно стійкіша банківська система у порівнянні з попередніми кризовими епізодами, зниження цін на імпортовані енергетичні товари, продовження структурних реформ у співпраці з міжнародними партнерами.

“Середньорічний курс гривні прогнозується на рівні 29,5 грн за долар США (порівняно з 27 грн за дол США, прогнозованими у жовтні 2019 року). Зростання цін на споживчому ринку лише тимчасово прискориться до 8,7% (порівняно з 5,5% у попередньому прогнозі), і вже в наступному році повернеться до цільових 5%”, – додали в уряді.

Уточнені основні прогнозні макропоказники економічного та соціального розвитку України на 2020 рік будуть використані під час перегляду Державного бюджету на 2020 рік.

prm.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post МОЗ: В Україні 21% хворих на коронавірус — люди від 30 до 39 років
Next post САП розпочала справу за “плівками Єрмака”