Пятница , 9 Декабрь 2022
Экономика

Володимир Омельченко: Американський газ – це страхувальний варіант і розширення можливостей для України

Підписання тристороннього меморандуму між Україною, США та Польщею можна тільки вітати. Таке співробітництво дозволить диверсифікувати поставки ресурсу та знизити залежність від Росії, що дуже важливо в існуючих умовах. Доволі знаковим і цілковито логічним рішенням напередодні цієї події стало й укладення угоди між приватною компанією «Енергетичні ресурси України» та польським енергетичним концерном PGNiG щодо продажу та транспортування американського газу з польського терміналу.

Про це у коментарі “ВВ” повідомив керівник енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. 

Але задля збільшення обсягів поставок скрапленого газу все ж таки було б непогано побудувати інтерконектор. Також варто з прицілом на майбутнє ретельно вивчити питання побудови власного LNG-терміналу на березі Чорного моря: чи є в ньому потреба та чи зможе Україна подолати певні складнощі з реалізацію цього проекту. На жаль, найближчі декілька років газ із каспійського басейну, на жаль, не зможе стати альтернативою російському.

Американський газ – це страхувальний варіант і розширення можливостей для України в умовах невизначеності щодо підписання транзитної угоди. Тому наразі я б сфокусував більше уваги на зменшення енергоємності ВВП – мова йде про енергоефективність виробництва та енергозбереження й збільшення власних енергоресурсів.

 

Вечірні Вісті 

Leave a comment

Добавить комментарий

Новости по теме

НБУ аннулировал лицензии десяти небанковским финучреждениям

Национальный банк аннулировал лицензии десяти небанковским финансовым учреждениям и исключил из реестров восемь небанковских...

ВАКС заочно арестовал экс-главу НБУ Кирилла Шевченко

Следственная судья Высшего антикоррупционного суда Наталья Мовчан избрала заочное содержание под стражей...

Банкиры Илона Маска рассматривают маржинальные ссуды Tesla, чтобы сократить рискованные долги Twitter

Банкиры Илона Маска рассматривают возможность предоставления миллиардеру новых маржинальных ссуд, обеспеченных акциями...

Ситуация на валютном рынке улучшилась. Девальвации не ожидается — Гелетий

В Нацбанке говорят, что ситуация на валютном рынке улучшилась, девальвации гривны не ожидается. Об этом во время...