«Хочу розповісти вам про 18 травня 1944 року», — Джамала про трагедію в її родині

У День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу талановита українська співачка Джамала розповіла трагічну історію своєї родини, яка сталася 18 травня 1944 року.

Особисту історію про депортацію 1944 виконавиця опублікувала в Інстаграм.

«Зранку 18 травня мою прабабусю Назилхан з п’ятьма маленьким дітьми на руках посадили в товарні вагони і відправили до Середньої Азії. В той час коли вона чекала на чоловіка з війни. Їхали вони в жахливих умовах майже два тижні. Найменша дитина, донечка, на жаль, померла в дорозі. Дівчинку не дали поховати, радянські солдати забрали її у матері.», — розповідає співачка.

Джамала, зізналася — їй пощастило, що вона пам’ятає свою прабабусю і мала змогу з нею поспілкуватися, бувши ще дитиною.

«Багато людей загинуло, зникли безвісти, не народились… переписана і загублена справжня історія, знищена архітектура, культура. Неможливо оцінити всі втрати. Найменше, що ми всі можемо зробити — пам’ятати», — наголосила виконавиця

Крім того, Джамала поділилася сімейною традицією — кожного 18 травня, до анексії Криму, вони з татом їздили на мітинг в Сімферополь, де у День пам’яті, вони зустрічалися на площі з родичами та друзями, аби вшанувати трагічні події того дня.

«Дуже хочу, щоб мій син, як колись і маленька я, приходив на площу в Криму і вшановував пам’ять померлих. Щоб він знав і пам’ятав історію кримськотатарського народу», — зізналася Джамала.


ukrrain.com

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post УЄФА може зменшити кількість міст-господарів Євро – у трьох виникли проблеми
Next post ПРООН запускає онлайн-курс зі сталого розвитку для державних службовців