Вівторок , 23 Червень 2026
Культура

В Мережі з’явився трейлер вітчизняного кримінального бойовика «Екс»

Події стрічки «Екс» відбуваються у 1932 році на Галичині. Четверо українських підпільників УВО (української військової організації) на прізвиська Чорний, Зюк, Явір та Терен планують пограбування для потреб опору. Але все йде не за планом, і ретельно розроблена операція перетворюється на криваву бійню. Частина бійців гине під час нападу, решту переслідує польська поліція.

 Ланцюг фатальних подій призводить до засудження та страти молодих революціонерів. Але поразка обертається перемогою – визвольний рух на Львівщині набирає нових обертів.

 Сценарій засновано на реальних подіях (йдеться про пограбування пошти у містечку Городок (тоді Грудек Ягелонські) 1932 року).

 Майже для всіх виконавців головних ролей участь у фільмі «Екс» стала дебютом у кінематографі. Оскільки події розгортаються на Галичині, режисер стрічки Сергій Лисенко шукав акторів передусім у цьому регіоні. Виконавцем ролі Чорного став Орест Пастух, Явора – Віталій Гордієнко, а Зюка та Терена зіграли Роман Кривдик та Василь Колісник.

«Сценарій фільму я вперше прочитав, коли був членом журі конкурсу «Коронація слова». Він отримав другу премію, а я довгий час повертався подумки до цієї історії, аж поки не вирішив взятись за неї. Автор, Ярослав Яріш, мешкає у селі на Львівщині. Вдень він працює бухгалтером, а ввечері пише. «Екс» народився із розповідей його бабусі, яка була сучасницею тих подій. Завдяки цьому у сценарії відчувається дух довоєнної Галичини», – говорить режисер стрічки Сергій Лисенко.

 Оператором стрічки виступив Сергій Михальчук, лауреат кінофестивалів у Берліні і Сан-Себастьяні. А художник-постановник, Влад Одуденко, відзначався роботою над фільмами «Поводир», «Плем'я», «Сторожова застава», «Дике поле» та «Крути 1918».

 «Фільм, заснований на реальних подіях, вимагає особливої уваги від творчої групи, що працює над ним. Стрічку «Екс» створила потужна команда українських кінематографістів. Сподіваюсь, картина знайде відгук у широкої аудиторії», – зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.   

«Вечірні Вісті»

 

 

 

 

 

 

 

 

Свежие новости

Погода

Related Articles

“Я тебе знайду” на Netflix: сюжет, актори та де дивитися серіал в Україні

Серіал “Я тебе знайду” розповідає про чоловіка, засудженого за вбивство власного сина,...

Дім дракона третій сезон: про що нові серії та де дивитися в Україні

Третій сезон “Дому дракона” продовжує історію громадянської війни Таргарієнів. Нові епізоди показують,...

«Ведмежий капкан» / Bear Country: сюжет, акторський склад і прокат в Україні

Кримінальний екшн-трилер «Ведмежий капкан» із Расселом Кроу вийшов у кінотеатрах України. У...

Нові детективні серіали 2026 року: що обрати для напруженого вечора

У 2026 році вийшло кілька гучних детективних серіалів, які поєднують кримінал, драму,...