Четвер , 23 Січень 2025
Культура

«Готель Мумбаї»: реальність, страшніша за вигадку

Фільми, засновані на реальних подіях, особливо цінні та цікаві, але бувають дуже страшними. Американо-австралійський трилер режисера Ентоні Мараса під назвою «Готель Мумбаї» – яскраве тому підтвердження. Від цієї картини буквально відбирає мову. Бо такої жорстокості нам давно не показували…

26 листопада 2008 року група з десяти терористів на гумовому човні припливає з Карачі до узбережжя Мумбаї. Команди свого керівника вони отримують телефоном. Чоловіки ловлять таксі та роз’їжджаються по призначеним їм об’єктам. Вони відкривають шквальний вогонь з автоматів по натовпу пасажирів на вокзалі «Вікторія», розстрілюють поліцейську машину, кидають гранату у вуличному кафе і знову розстрілюють людей…

Відвідувачі кафе і випадкові перехожі в паніці кидаються до шикарного п’ятизіркового готелю «Тадж-Махал-палас». Менеджер наказує охороні впустити натовп. Однак разом із простими людьми до готелю потрапляють двоє терористів, а ще двоє вже знаходяться всередині. Вони відкривають вогонь і починається один суцільний жах… Натомість місцева поліція абсолютно безсила й не може знищити терористів. Силовики чекають на загін спецпризначенців із Делі… Однак для того, щоб останні дісталися Мумбаї, потрібно декілька годин… А часу у людей зовсім немає…

У центрі сюжету кілька героїв: молодий офіціант-сикх Аржун (Дев Патель), шеф-кухар Хемант Оберой (Анупам Кхер). американець Девід Дункан (Армі Хаммер) з дружиною Захрою Шамоні (Назанін Бон’яді) і дитиною, а також російський бізнесмен Василь Арчевський (Джейсон Айзекс)…

Насправді до цього кіно є дуже багато претензій. Ну, наприклад, щодо персонажів: вони прописані досить погано. Та важливо ось що… Кінематографісти регулярно нас лякають усілякими жахами. До крові, трупів, живих мерців ми вже давно звикли… Та й фільмів про усілякого року терористів зняли силу-силенну. От тільки насправді вони зовсім не страшні, бо вигадані. Натомість від «Готелю Мумбаї» відбирає мову. Події, зображені у фільмі, насправді жахають. Додивиться це кіно до кінця зможе далеко не кожен глядач, бо дуже важко… Творці стрічки намагались якомога детальніше відтворити події терористичних актів, і настільки захопилися, що, здається, перетнули межу. Звісно, про такі події треба пам’ятати, але чи варто демонструвати аж таку жорстокість на екрані? Чи повинна бути якась межа?.. Та й абсолютно незрозуміло, яку ідею хотіли донести до глядачів творці фільму… Бо ж після такого кіно просто жити не хочеться…

Євгенія ПРОРИВАЙ 

“Вечірні Вісті”

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Знайдено рідкісного генерала армії та колісницю серед китайських теракотових воїнів

Археологи, які працюють у знаменитому мавзолеї Цінь Шихуанді в китайській провінції Шеньсі,...

8 цікавих різдвяних традицій з усього світу: про деякі ви і не здогадувалися

Різдвяні традиції по всьому світу вражають своєю різноманітністю та глибоким культурним корінням,...

Кто популяризовал украинские вышиванки как символ украинской идентичности?

Украинская вышиванка является традиционной для Украины одеждой.

Мифические существа, имеющие реальные прототипы

Мифические существа очаровывают человечество тысячи лет.